Spēcīgais negaiss izraisa ūdensvada pārrāvumu un zemes iegruvumus. Naktī no pirmdienas uz otrdienu Cēsīs, Lenču ielā, netālu no dzeramā ūdens atdzelžotavas, plīsa ūdensvads, tādēļ pilsētā tika traucēta ūdens padeve, izveidojās divi zemes iegruvumi un sabojāts Lenču ielas asfalts. Speciālisti secina, ka avārijas cēloņi ir saistīti ar iespaidīgo negaisu šajā naktī.
Cēsu domes komunālās nodaļas vadītāja vietniece Liene Jurģēna skaidro: “Ir plīsis maģistrālais ūdens vads. Avārijas iemesli vēl pilnībā nav noskaidroti, tomēr pie vainas varētu būt hidrauliskais trieciens, elektrības pārrāvumi, zibens vai klejojošās strāvas.” Savukārt pašvaldības uzņēmuma “Vinda” direktors Varis Ādamsons uzskata, ka cēlonis bija hidrauliskais trieciens.
L. Jurģēna norāda, ka “Vinda” reaģējusi ātri. Tā laikus atklājusi avārijas notikuma vietu, kā arī uzsākusi bojājumu novēršanas darbus. Lai gan ūdens ir padots pa blakus ūdensvadu, tomēr L. Jurģēna atzīst, ka tā pilsētai nav pietiekami.
Ūdensvadu iespējams salabot ātri, taču V. Ādamsons skaidro, ka darbu veikšanu aizkavē priekšdarbi – ūdens izsūknēšana no bedres un tās nostiprināšana, lai tajā droši varētu iekāpt un strādāt cilvēki.
“Ūdensvada salabošana tehniski nav sarežģīta, taču sliktākais ir tas, ka Lenču ielas asfalts līdz ar ūdens plūsmu ir pacelts uz augšu un bojāts,” atzīst V. Ādamsons. Viņš arī izsaka cerības, ka nelielu daļu līdzekļu bojājumu segšanai varētu saņemt no apdrošinātājiem, jo ir veikta civiltiesiskā apdrošināšana.
V. Ādamsons pauž viedokli, ka smagās avārijas sekas ietekmēja divi faktori – biežie elektrības pārrāvumi negaisa dēļ un stiprās lietus gāzes, jo lietus ūdens kanalizācija paredzēta normāliem, ne ekstrēmiem gadījumiem. “Vindas” direktors noraida iespēju, ka avārijas iemesls būtu nolaidība, jo notikuma vietā darbinieki ieradušies uzreiz pēc trauksmes saņemšanas.
“Tik iespaidīgu avāriju ar tik lielu nodarīto ļaunumu redzu pirmo reizi mūžā. Šajā posmā arī 90. gadu vidū plīsa ūdensvads, tomēr tad avārija nebija tik apjomīga. Toreiz bija problēmas bojājumu novērst tehniski un organizatoriski, taču tagad tehniskās iespējas ir daudz plašākas,” atzīmē V. Ādamsons.
L. Jurģēna un V. Ādamsons aicina cilvēkus būt saprotošiem un pacietīgiem, jo šī ir neparedzēta avārijas situācija, kuras novēršanas darbi rit pilnā sparā.
Komentāri