Arī šoreiz, pārlapojot tiesā izskatītās krimināllietas, varēja pārliecināties, ka mūsu sabiedrībā ļaundaru netrūkst. Zog, sit, izspiež, sadur un dara citus prātam neaptveramus darbus… Nepilngadīgie piekauj nepilngadīgos
Par jauniešu cietsirdību sen vairs nebrīnāmies, jo dzirdēts un redzēts ir gana daudz. Arī kārtējais tiesas spriedums pierāda to, ka mūsdienās jaunieši ir spējīgi uz daudz ko.
Sešpadsmit gadus veca meitene un piecpadsmit gadus vecs puisis, būdami alkohola ietekmē, gaišā dienas laikā nolēma uzklupt diviem pēc skata mazākiem un jaunākiem puišiem.
Daudz nedomājot, meitene piegāja pie viena no jauniešiem un sāka to iekaustīt, pieprasot naudu. Saņēmusi atbildi, ka naudas zēnam nav, meitene turpinājusi upuri tincināt, tam pāris reizes iesperot, un likusi atdot mobilo tālruni. Protams, zēns to labprātīgi neatdeva un, saņemot vēl pāris sitienus, meitene zēnam pati atņēma 85 latus vērto mobilo telefonu.
Pa to laiku piecpadsmitgadīgais jaunietis iekaustīja otru uz ielas sastapto zēnu. Kad meitene piegāja klāt, cietušajam jau seja bija asinīs. Abi kopīgi beidza apstrādāt šo zēnu un atņēma tam mobilo telefonu 15 latu vērtībā, kuru vakarā pārdeva un iegūto naudu iztērēja savām vajadzībām.
Tiesā atklājās, ka abi pusaudži agrāk nav tiesāti, taču abu raksturojums no skolas liecina par neapstrīdamo- jauniešiem bijuši daudz, neattaisnoti stundu kavējumi, sliktas sekmes. Ne viens, ne otrs pamatskolu nav beidzis. Saldai tējai
Viens sižets vēsta par to, ka 1975. gadā dzimis vīrietis iegājis nepazīstamas sievietes dzīvoklī un no koridora iznesis gāzes balonu desmit latu vērtībā, 15 kilogramus cukura 11 latu vērtībā un elektrisko tējkannu sešu latu vērtībā.
Iespējams, 32 gadus vecais vīrietis bija sadomājis mājās uzvārīt tēju un tā kārtīgi pielikt cukuru, taču, šķiet, no viņa nodomiem nekas nesanāca.
Vīrietis tiesas sēdē savu vainu atzina un paskaidroja, ka strādā gadījuma darbus celtniecībā. Dzīvo kopā ar savu māti, kuru sliktās veselības dēļ arī aprūpē.
Tiesa nolēma vīrieti notiesāt nosacīti, nosakot pārbaudes laiku – astoņus mēnešus. Ar magonēm uzmanīgi!
Sen jau zināma patiesība, ka narkotikas mūsdienu sabiedrības vidū nav nekas jauns. Arī vienā no tiesas spriedumiem lasu: “1971. gadā dzimis vīrietis Cēsīs, dārzu teritorijā, personīgai lietošanai neatļauti salasīja savvaļā augošus neizžāvētus magoņu augu kātus ar galviņām. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par Latvijā kontrolējamām narkotiskajām un psihotropajām vielām magoņu salmi pieskaitāmi pie aizliegtām sevišķi bīstamām narkotiskajām vielām.”
Vīrietis salasītos salmus glabājis pie sevis, kur šos 307 gramus salmu viņam izņēma policijas darbinieki.
Jau agrāk tiesāto vīrieti tiesa sauca pie atbildības. Ja ne šņabi, tad smaržas
Kādā citā spriedumā lasāms, ka kāda 27 gadus veca sieviete mēģinājusi no veikala iznest “Metaxa” alkoholiskā dzēriena pudeli septiņu latu vērtībā. Taču turpat veikalā aizturēta.
Nav pagājusi ne nedēļa, kad jaunā sieviete, būdama alkohola reibumā, jau no cita pilsētas veikala mēģinājusi iznest smaržas nepilnu sešu latu vērtībā un arī šoreiz aizturēta.
Tiesā jau agrāk trīs reizes tiesātā sieviete savu vainu atzina.
Tiesa, izvērtējot visus apstākļus, sievietei piesprieda 272 piespiedu darba stundas. Sadurtais zaudē orgānu
Cik gan nav rakstīts, ka lielākoties nelaimes notiek dzērumā. Arī nākamajā sižetā pie vainas izrādījās tieši senais draugs – alkohols.
59 gadus vecs vīrietis, lietojot alkoholu kopā ar jaunu puisi, strīdu rezultātā ar galda nazi viņu sadūra, nodarot jaunajam vīrietim smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai.
Dūrējs tiesā sevi atzina par vainīgu, sakot, ka notikušais noticis alkohola ietekmē, un atzina, ka cietušajam gatavs samaksāt morālā kaitējuma kompensāciju divu tūkstošu latu vērtībā.
Jaunietis, kurš ilgstoši bija ārstējies stacionārā un nelaimes gadījuma rezultātā zaudējis pat orgānu, naudas summu pieņēma.
Tiesa nolēma vainīgo notiesāt nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem.
Komentāri