Atklāts piedzīvojumu parks „Ozolkalnā”, Amatas novada Drabešu pagastā netālu no Žagarkalna.
Aktīvās atpūtas cienītājiem „Ozolkalnā” līdz ar ziemas priekiem slēpošanas trasēs, vasarā un rudenī būs pieejams arī piedzīvojumu parks ar vairāk nekā 60 atrakcijām trīs grūtības pakāpēs.
SIA “Slēpošanas un atpūtas parks Ozolkalns” valdes loceklis Ģirts Kaļķis stāsta: „Gribējām paplašināt iespējas piedzīvojumu meklētājiem un aktīvās atpūtas cienītājiem, tādēļ izveidots piedāvājums ne tikai ziemai, bet arī vasarai un rudenim. Daļa atrakciju citur Latvijā nav sastopamas. Šis būs lielākais šāda veida parks Latvijā, plānojam to vēl paplašināt.”
Piedzīvojumu parks tapis sadarbībā ar pieredzējušiem Francijas inženieriem, kuri līdzīgus atrakciju parkus veidojuši arī citviet pasaulē un šajā jomā strādā jau 15 gadus. Ģ. Kaļķis norāda, ka šāda sadarbība bija būtiska, jo: „atrakcijām jābūt ne tikai grūtām, bet arī ērtām un drošām” .
Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gatis Senkāns norāda, ka šis piedāvājums ir īpašs: „Pie mums ir daudz trošu ceļu, šķēršļu un nobraucienu ar trosēm. Kopējais garums ir apmēram puskilometrs, garākais nobrauciens – 200 metru. Parks veidots tā, lai atrakcijas nebūtu pārlieku grūtas, lai cilvēki varētu patīkami atpūsties un gūt prieku, arī baudīt Gaujas senleju.”
G.Senkāns skaidro, ka instruktoru skaits būs atkarīgs no apmeklētāju daudzuma, taču regulāri parkā būs vismaz divi instruktori. Īpašnieki norāda, ka ir rūpīgi domāts par to, lai trase būtu droša. Pirms ieiešanas parkā cilvēkus instruēs par drošības prasībām, kā arī būs jāveic fitnesa trase, kurā parādīs drošības jostu un siksnu izmantošanu, citas būtiskas nianses. G.Senkāns vērtē, ka pirmos divus līmeņus trasē droši var veikt bērni vecumā no sešiem, septiņiem gadiem.
Parkā vienlaicīgi atrasties varēs vairāk nekā simts cilvēku, kas, pēc G.Senkāna domām, ir vairāk nekā citos šāda veida parkos Latvijā. Savukārt Ģ. Kaļķis parka atrakciju grūtības pakāpi vērtē kā fiziski vieglāku salīdzinājumā ar Meža kaķi Siguldā, tomēr dažas vietas trasēs esot emocionāli grūtākas un kutinošākas.
„Ozolkalna” īpašnieki skaidro, tā kā parks atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, atrakcijas un virvju stiprinājumi veidoti tā, lai neradītu kaitējumu dabai. Arī GNP atļauju daļas vadītājs Jānis Krūmiņš atzīst, ka piedzīvojumu parka izveidei nokārtotas visas nepieciešamās saistības.
„Jebkura iejaukšanās dabā nav bez rezonanses, bet cilvēkiem, protams, kaut kur ir jāatpūšas, un šis atrakciju parks ir iespēja nonākt saskarē ar dabu un aktīvo atpūtu,” vērtē J. Krūmiņš.
Ģ.Kaļķis atklāj, ka tiek plānots izveidot izdzīvošanas skolu, kurā piedzīvojumu meklētāji varēs iziet divu, trīs dienu pasākumus ar nakšņošanu, ēst gatavošanu, upju un aizu šķērsošanu.
G.Senkāns stāsta, ka jau šajā ziemā būs atvērta arī bērnu un iesācēju trase, kurai iegādāts arī pacēlājs. Līdz ar esošajām atvērta tiks arī straujāka, sportiskāka slēpošanas trase. Pēc gada plānots būvēt servisa māju un kempinga ēkas. Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte „Ozolkalna” kompleksa izveidi vērtē pozitīvi un to īpašniekus atzīst par drosmīgiem uzņēmējiem: „Esam priecīgi, ka blakus vienam atpūtas kompleksam top otrs, līdz ar to tiek piedāvātas aizvien plašākas atpūtas iespējas. Šeit būs iespēja izklaidēties arī vasarā, brīnišķīgā ainavā, un tas ir tiešām pozitīvi.”
Piedzīvojumu parks veidots no „Ozolkalna” īpašnieku personīgajiem līdzekļiem un pateicoties tam, ka SEB „Unibanka” atbalstīja parka ideju.
Komentāri