Lai pilnībā pārtrauktu noziedzīgā grupējuma darbību, ko Valsts ieņēmumu dienests (VID) tur aizdomās par 8,7 miljonu latu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb “atmazgāšanu”, Ieņēmumu dienests 21 shēmā iesaistītam uzņēmumam noteicis visa veida liegumus, tostarp aizliegumu veikt pārreģistrāciju.
Tāpat kopumā 23 norēķinu kontos apturēti noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļi, informēja VID Komunikācijas nodaļā.
Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta nepieciešamā informācija no kredītiestādēm, norāda VID.
Jau ziņots, ka VID Finanšu policijas pārvalde 24.martā apturēja ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb “naudas atmazgāšanu” saistīta noziedzīga grupējuma darbību.
Grupējums laika posmā no 2008.gada oktobra līdz 2009.gada decembrim apgrozīja noziedzīgi iegūtus līdzekļus 8,7 miljonu latu apmērā un izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas vairāk kā 1,5 miljonu latu apmērā.
Saistībā ar šo nodarījumu sāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā pagājušajā nedēļā veiktas 16 kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā – shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās.
Ņemot vērā to, ka viena no shēmā iesaistītajām personām ir nonākusi citas tiesībsargājošās iestādes redzeslokā par nelegālu narkotisko un psihotropo vielu apriti un bija aizdomas par iespējamu narkotisko vielu esamību kādā no kratīšanas objektiem, kratīšanās tikai piesaistīti VID kinologi ar darba suņiem.
Kā informē VID, pateicoties fiktīvo darījumu shēmai, labumu guva reāli strādājoši uzņēmumi – shēmas klienti.
Shēmas klienti PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus, lai iegūtu tiesības uz PVN atskaitījumu, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā.
Kopumā iesaistītie uzņēmumi izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk kā 1,5 miljonu latu apmērā.
Noziedzīgais grupējums laikā no 2008.gada oktobra līdz 2009.gada decembrim apgrozīja naudas līdzekļus 8,7 miljonu latu apmērā.
Lielākā daļa noziedzīgās shēmas klientu darbojas metāla aprites sfērā.
Kriminālprocess par iepriekšminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem uzsākts 17.martā pēc Krimināllikuma (KL) 195.panta trešās daļas – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un 218.panta otrās daļas – par izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas.
KL 195.pants – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai organizētā grupā, – kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, bet 218.panta otrajā daļā – par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, – kā sods paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 120 minimālajām mēnešalgām.
Šobrīd notiek pirmstiesas izmeklēšana un tās interesēs sīkāka informācija netiek sniegta, informē VID.
Pēc LETA
Komentāri