Latvijas ūdenskrātuvēs šogad dzīvību zaudējuši jau desmit cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika, taču tajā ir fiksēti tikai gadījumi, kad glābšanas darbos iesaistījušies VUGD darbinieki, tāpēc faktiskais noslīkušo skaits varētu būt vēl lielāks.
Kā ziņots, pirmie divi cilvēku noslīkšanas gadījumi šogad tika fiksēti 26.martā, kad abi bojā gājušie bija bērni. Todien klases pārgājiena laikā Saldus novadā Cieceres upē dzīvību zaudēja 11 gadus vecs zēns, bet Rēzeknes upē, uz ledus spēlējoties ar vienaudzi, ielūza un noslīka deviņus gadus veca meitenīte. Zēna mirstīgās atliekas no ūdens tika izceltas 30.martā, bet noslīkušās meitenītes līķi glābēji joprojām nav atraduši, liecina VUGD apkopotā statistika.
29.martā Rīgā no Daugavas glābēji izcēla kāda vīrieša līķi, bet dienu vēlāk – arī kādas 50 līdz 60 gadus vecas sievietes mirstīgās atliekas. Kā ziņots, šī sieviete bija iesalusi peldošā ledus gabalā un, lai mirušo ķermeni atbrīvotu, glābējiem nācās izmantot laužņus.
Nākamajā dienā, 31.martā, ūdenslīdēji no Rīgas kanāla iepretim Kronvalda bulvārim izvilka 15 gadus veca jaunieša mirstīgās atliekas. Tajā pēcpusdienā pusaudzis ar paziņām parkā bija spēlējis bumbu, kad tā pēkšņi uzripojusi uz kanāla ledus. Viņš bija devies bumbai pakaļ, pakļuvis zem ledus un noslīcis.
Savukārt Ventspils novada Vārves pagastā marta pēdējā dienā pazuda ar Alcheimera slimību sirgstošs 1938.gadā dzimis vīrietis. Viņu glābēji 3.aprīļa vakarā atrada mirušu Ventas upē aptuveni divus metrus no krasta.
2.aprīlī VUGD glābēji, iesaistot ūdenslīdējus, Salas novadā no Biržu karjera izcēla kādu bojā gājušu vīrieti.
6.aprīlī no ūdenskrātuves Riebiņu novadā tika izcelta kāda noslīkusi sieviete, bet Krāslavā no Jāņupītes – vīrietis.
Savukārt vakar sadarbībā ar policiju glābēji veica kāda 58 gadus veca noslīkuša vīrieša meklēšanu Egļupē Inčukalnā, pie dārzkopības kooperatīva “Draudzība”. Pēcpusdienā vīrieša mirstīgās atliekas tika atrastas un izceltas, liecina VUGD apkopotā informācija.
Glābēji atgādina, ka atrasties uz ledus un plūdu skarto upju krastos šajā laikā ir īpaši bīstami. Arī vecāki tiek aicināti neļaut saviem bērniem spēlēties ūdenskrātuvju tuvumā.
Pēc LETA
Komentāri