Pēdējo dienu laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi palīdzību snieguši jau desmit maziem bērniem, kuri guvuši applaucējumus vai cita veida traumas mājās, turklāt viena meitenīte iedzērusi pat žurku indi, informēja dienestā.
Tā 13.aprīlī, Vidzemē dienesta mediķi steidzās palīgā trīs gadus vecam bērnam, kurš, iebāžot pirkstus pie elektrības pieslēgtā pagarinātājā, guva smagus trešās pakāpes vairāku pirkstu apdegumus. Savukārt Latgalē apakšdelma termisku apdegumu guvis gadu vecs zēns, kurš uzlējis sev virsū verdošu tēju. Krāslavas novadā gadu veca meitenīte iekritusi karstā putrā, ko māte vārījusi suņiem – bērnam konstatēts smags gūžu apdegums.
Nedēļas sākumā pirmās un otrās pakāpes apdegumus guvusi divus gadus un sešus mēnešus veca jelgavniece, kura bija ielikusi savas pēdiņas uz grīdas atstātā katlā ar karstu ūdeni. Paraujot krūzi un uzlejot sev virsū karstu tēju, augšdelma apdegumu guvis vēl viens gadu vecs bērns Bauskā.
Savukārt aizvadītajās brīvdienās dienesta mediķi Jelgavā palīdzību sniedza smagi cietušam piecus mēnešus vecam bērnam, kurš dzīvoklī bija kritis no viena metra augstuma, gūstot galvas sasitumu un smadzeņu satricinājumu. Zemgalē dzīvoklī no divu metru augstuma pa trepēm bija kritis kāds gadu un mēnesi vecs bērns, kurš guvis galvas un muguras sasitumus.
Savukārt Bauskas novada Īslīces pagastā kāda trīs gadus veca meitenīte, kamēr māte bijusi kūtī, iedzēra žurku indi. Ātrās palīdzības mediķi nekavējoties bērnam veikuši kuņģa skalošanu un nogādājuši viņu slimnīcā. Zemgalē nelaime notikusi ar divus gadus vecu bērnu, kurš, sniedzoties pāri spainim ar karstu ūdeni, guvis vēdera un augšstilba pirmās un otrās pakāpes apdegumus. Ar pirmās un otrās pakāpes apdegumiem dienesta mediķi slimnīcā nogādājuši arī astoņus mēnešus vecu meitenīti, kas ar karstu ūdeni applaucējusi seju, kaklu un krūšu kurvi.
Ātrās palīdzības dienesta mediķi atkārtoti aicina pieaugušos būt modriem un neatstāt bērnus bez uzraudzības. Bērns var piekļūt katliem uz plīts, galda vai plaukta un noraut tos vai arī pavelkot galdautu, uzgāzt sev virsū, piemēram, kafijas kannu vai krūzi. Applaucēšanās gadījumi var notikt arī brīžos, kad vāroša vai karsta šķidruma trauks tiek novietots bērnam pieejamā vietā – uz grīdas vai krēsla.
Dienesta mediķi uzskata, ka lielākā daļa no šiem negadījumiem varēja nenotikt, ja pieaugušie būtu bijuši uzmanīgāki.
LETA
Komentāri