Brīvdienās Latvijā reģistrēti 55 ugunsgrēki, kuros gājuši bojā trīs cilvēki, bet vēl viens cietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Svētdien, 27.februārī, plkst.6.02 izcēlies ugunsgrēks Rīgā, Ganību dambī, kur dega neapsaimniekotas divstāvu koka ēkas piebūve 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja divi cilvēki bez noteiktas dzīves vietas – sieviete un vīrietis, aptuveni 50 gadus veci.
Savukārt Ludzas novada Isnaudas pagastā plkst.23.16 degusi māja 66 kvadrātmetru platībā. Gājis bojā 1947.gadā dzimis vīrietis. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atrādās piecu kilometru attālumā.
Kopumā brīvdienās VUGD devies 80 izbraukumos, no tiem 55 – uz ugunsgrēkiem, LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VUGD preses sekretāre Inga Vetere.
VUGD informēja, ka pagājušās nedēļas brīvdienās glābēji piedalījušies arī 14 glābšanas darbos, bet 11 bija maldinoši izsaukumi.
Naktī no piektdienas uz sestdienu VUGD saņēma izsaukumu uz paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Daugavpilī, 18.novembra ielā, kur 120 kvadrātmetru platībā dega vienstāvu dzīvojamā māja. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir cietā kurināmā apkures iekārtas bojājums.
Savukārt 26.februārī plkst.1.57 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Ērgļu novada Sausnējas pagastā, kur 98 kvadrātmetru platībā dega kūts un tajā esošie salmu ruļļi. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir neuzmanīga apiešanās ar uguni.
Sestdienas rītā plkst. 6.10 VUGD saņēma izsaukumu arī uz ugunsgrēku Dundagas novadā, kur dega saimniecības ēka 160 kvadrātmetru platībā. Šī ugunsgrēka iespējamais iemesls – apkures iekārtas ekspluatācijas noteikumu pārkāpums.
Sestdien plkst.7.09 saņemts izsaukums uz ugunsgrēku Varakļānu novadā, kur 120 kvadrātmetru platībā dega saimniecības ēka. Ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.
Sestdien plkst.13.24 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā, Latgales priekšpilsētā, Gogoļa ielā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas 3.stāva dzīvoklī gruzdēja uz eļļas sildītāja uzlikta vatēta sega. Tai blakus atradās 31 gadu vecs vīrietis, kurš šajā ugunsgrēkā saindējās ar dūmiem un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta gādībā.
Aizvadītajās brīvdienās 17 gadījumos dūmvadā dega sodrēji.
VUGD darbinieki brīvdienās veica 14 glābšanas darbus. Sestdien ap plkst.15 tika saņemta informācija, ka Jūrmalā, Vienības prospekta galā, jūrā ledū izveidojusies plaisa un atdalījies ledus gabals, uz kura atradās aptuveni 100 cilvēki, galvenokārt zemledus makšķernieki. Nekavējoties tika informēti bruņotie spēki un mediķi. Glābēji atrada šaurāko vietu plaisā un izveidoja laipu, pa kuru cilvēki nokļuva krastā. Ap plkst.17 glābšanas operācija veiksmīgi noslēdzās.
Iestājoties siltākam laikam, VUGD darbinieki aicina cilvēkus nebūt pārgalvīgiem un neatrasties uz ledus. Visvairāk nelaimes gadījumu uz ledus notiek tieši pavasarī, kad ledus ir daudz trauslāks nekā rudenī. Jāatceras, ka ledus uz ūdens tilpēm nav vienādi biezs. Bīstamākās ir vietas, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos, zem tiltiem, zvejnieku izcirsto āliņģu vietās. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.
Lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no divu līdz piecu metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas divu līdz trīs metru attālumā. Izvelkot cietušo uz ledus, tāpat rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam. Pats glābējs nedrīkst aizmirst par iespējamām briesmām ielūzt ledū.
LETA
Komentāri