Vidzemnieku dārza svētki Oleru muižā Valmieras novada Jeru pagastā pulcēja Vidzemes uzņēmējus un pašvaldību pārstāvjus. Tika godināti 11 dažādu nozaru uzņēmēji, kurus bija ieteikušas pašvaldības.
“Priecājamies, ka ar Vidzemes novadu pašvaldību palīdzību joprojām spējam atklāt pērles – stāstus par jauniem un neatkārtojamiem uzņēmējiem. Pēc reģionālās reformas Vidzemes plānošanas reģionā ietilpst 11 pašvaldības, mums pievienojušies Limbažu, Ogres un Saulkrastu novadi. Tas paver plašākas sadarbības iespējas, atliek tās pamanīt,” sacīja Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.
No Cēsu novada izskanēja stāsts par Vaives pagasta SIA “Kalna Paltes”. Jolanta un Uģis Sausiņi ražo ap 20 veidu mērces, ievārījumus un sīrupus. Sagatavošanā ir vēl četras receptes.
“Kalna Paltes” arī sniedz ēdināšanas pakalpojumus un organizē kultūras pasākumus. Uzņēmēji atklāj, ka tuvāko trīs gadu laikā ir iecere attīstīt modernas ražošanas telpas, kā arī piedāvāt pieturvietu mazām tūristu grupām, jaunlaulātajiem, visiem, kuri vēlas ļauties dabai un baudīt garšīgus ēdienus.
“Esam gandarīti, ka mūsu paveiktais ir novērtēts. Bija interesanti satikt vidzemniekus, kurus vieno darītprieks, kuriem ir sapņi, kas tiek piepildīti,” “Druvai” atzina Jolanta Sausiņa un piebilda, ka ikdienā jau nešķiet, ka kaut kas paveikts. “Šādās reizēs paskaties no malas un saproti, ka izdarīts nav maz. Katrs novērtējums dod spēku darīt un augt. Visi uzņēmēji, kuri satikāmies, domā par izaugsmi, par attīstību,” bilda J.Sausiņa.
Gatavojoties Vidzemnieku dārza svētkiem, par katru stāsta varoni tika uzfilmēts video, to uzņēmēji varēs izmantot savās reklāmās, kā arī ar lepnumu atgādināt, ka viņi savā novadā un Vidzemē ir novērtēti.
Citas pašvaldības vidzemnieku stāstiem bija ieteikušas – amatalus ražotni un kultūrvietu “Alūksnes alus”, “Tūjsmuižu”- modernu, mehanizētu, ekonomiski pamatots lauku uzņēmumu Limbažu novadā -, uzturvērtībām bagātu uzkodu ražotāju “Letari” no Madonas novada, izklaides parku “Avārijas brigāde” no Ogres novada, Latvijas šķirnes zirgu audzētavu “Akoti” Smiltenes novadā, “Walk cafe” Valkas novadā un citus.
Darbīgos uzņēmējus sveica viņu pašvaldības pārstāvji, plānošanas reģiona vadība, kā arī iepriekšējo gadu stāstu varoņi.
“Šogad gandrīz visos stāstos saklausāma spēja pārvarēt ārējo apstākļu radītās grūtības, vēl vairāk – izmantot šo laiku savā labā. Tāpat arī īpaši atzinīgi gribas novērtēt to, ka lielā daļā šo stāstu sadzirdama ne tikai biznesa ideja, bet vēlme bagātināt vietējo sabiedrību, aizrautīgi īstenot kādu sabiedrībā nozīmīgu lomu, kā arī ar pietāti izturēties pret vēsturiskām ēkām un kultūras objektiem,” sacīja G.Gladkins.
Vidzemes stāstu ideja radās 2012. gadā kā atbildes reakcija tam, ka pasaulē un arī Vidzemē bija vērojama tendence iedzīvotājiem aizplūst uz lielpilsētām, citiem novadiem un citām valstīm, atstājot lauku teritorijas mazāk apdzīvotas. “Arī reģionālā reforma raisīja bažas par līdzīgām sekām. Taču “Vidzemes stāsti 2022”, kuros iekļauti un godināti ne tikai uzņēmumi, kas strādā pilsētās, bet arī mazu saimniecību īpašnieki no centriem attālos pagastos, ir apliecinājums tam, ka svarīgāka par atrašanās vietu ir spēja atrast aicinājumu, saskatīt iespējas un izvēlēties īsto ideju, kuru īstenot. Šie stāsti ir iedvesmas avots citiem,” teica G.Gladkins.
Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede atgādināja, ka arī pirmie Vidzemnieku dārza svētki notikuši Oleru muižā. “Redzam, kā vieta attīstījusies, mainījusies. Katru gadu svētki notiek citā novadā, tā varam iepazīt, cik daudzkrāsaina ir Vidzeme,” sacīja G.Kalniņa – Priede un piebilda, ka par pasākumu vienmēr saņemtas labas atsauksmes, dalībnieki novērtē iespēju satikties ar citiem Vidzemes uzņēmējiem.
Komentāri