“Mūsu piecgadīgo bērnu grupiņa “Ķipari” gada sākumā viesojās dabas un tehnoloģiju parkā “Urda”.
Mūs ar autobusu izvadāja pa Daibes atkritumu noglabāšanas poligonu, kur bērniem bija iespēja redzēt gan lielos atkritumu kalnus, gan vietas, kur tos šķiro. Autobusā arī rādīja izglītojošus video, kā atkritumus savāc, šķiro un pārstrādā,” par izglītojošo ekskursiju uz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parku stāsta Straupes pamatskolas pirmsskolas skolotāja Vita Ekerte. “Tad bija sava veida laboratorija, kurā bērniem bija brīnišķīga iespēja izmēģināt mikroskopus, tajos izpētot kukaiņus – kājas, muguru -, kas nu kuram kukainītim bija redzams. Kad beidzām šo
aizraujošo darbu, mūs aicināja likt puzles, kurās bija redzamas kukaiņu attīstības stadijas,” atklāj V.Ekerte.
Skolotāja atzīst, ka tādas nodarbības bērniem sniedz daudz jaunu vērtīgu zināšanu tieši caur radošo interesi, kas bērniem ir tik dabiska. “Pēc tam katrs izkrāsoja taureņa attēlu, ar lietotni planšetdatorā taurenīti varēja “atdzīvināt”. Bērniem bija patiesi aizraujoši vērot, kā savienojas praktiskais darbiņš ar tehnoloģiju iespējām,” stāsta skolotāja.
“Ķipariem” bijusi iespēja darboties arī ar robotbitēm. “Bija tāds kā ziedu paklājiņš, bērnam spiežot vajadzīgās podziņas, bitīti ieprogrammē, kurp kukainītim jāaizlido. Bērni ar lielu interesi vēroja, kā viņu vadītās bitītes nokļuva uz vajadzīgo ziedu.”
Pēc ekskursijas skolotāja ar bērniem pārrunājusi, kas jauns uzzināts, kas šķitis visinteresantākais. V.Ekerte teic, ka bērniem patiesu bijību iedvesuši atkritumu kalni un apziņa, ka arī viņi paši ir tie, kas šos atkritumus diendienā saražo.
Komentāri