Zaubes rokdarbnieces tiekas, lai smeltos iedvesmu, dalītos pieredzē un vienotos par kopā darāmo.
Uz tikšanos pagasta rokdarbu pratējas aicināja Zaubes kultūras nama un tautas lietišķās mākslas pulciņa “Trejdeviņi” vadītāja Sandra Eglīte. “Sapulcē bija teju visas paaudzes. Lai cilvēki sadarbotos un būtu aktīvi, jāsaaicina kopā interešu grupas un jāmudina darboties tālāk,” saka S. Eglīte.
Pulciņš aktīvu darbu atsācis pēc pandēmijas pauzes. Tieši tuvojošos Dziesmu svētku gaidās un pēc aizvadītajiem klusajiem “Covid-19” gadiem S. Eglīte nolēmusi, ka ir svarīgi atkal pulcēt zaubēnietes, kas aizraujas ar rokdarbiem.
Sapulcē piedalījušās arī rokdarbnieces, kuras pandēmijas laikā vairāk darbojušās mājās, senioru biedrības “Sidrabozols” pārstāves dalījušās ar stāstiem, kādus darbiņus rada viņas. “Ne visi darbi, kas top ar rokām, ir rokdarbi klasiskajā izpratnē. Kundzes izgatavo gan apsveikuma kartītes, gan vāzes no cementa. Darbus dāvinājumā saņem arī pašvaldības vietējās iestādes, piemēram, skola,” pastāsta S. Eglīte.
Par to, kā ar rokdarbiem var arī pelnīt, stāstījusi Sanita Grīnberga, jauna Zaubes uzņēmēja, kura gatavo produkciju gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viņa pastāstījusi par saviem darbiem, parādījusi, kas ir piedāvājumā, un dalījusies pieredzē ar vecāko paaudzi par tādiem jautājumiem kā sociālo tīklu izmantošana mārketingā un preču nosūtīšana caur pakomātiem.
“Tāpat bija interese, kā pulciņam darboties tālāk, lai mēs saglabātu savu labo “Trejdeviņi” vārdu. Tā kā senioriem ir arī vēlme iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs, izlēmām gatavot pavasara dekorus pagasta rotāšanai uz gadskārtu svētkiem. Kultūras namam vajadzīga palīdzība, lai sagatavotu tērpus Zaubes 1.-4.kl. tautisko deju dejotājiem. Vairākus gadus kolektīvs nav bijis pilnā sastāvā, tagad īpaši jāpiedomā pie ietērpa, nepieciešams viss – sākot no zeķītēm, beidzot ar pašiem tērpiem. Tā nu sadalījām pienākumus, ko varēs īstenot skola, ko vecāki, ko kultūras nams un rokdarbu pulciņš
“Trejdeviņi”. Rokdarbniecēm būs pienākums uzadīt 20 pārus zeķu,” stāsta S. Eglīte, piebilstot, ka darbīgās sievietes ir aktīvas un atsaucīgas, arī novērtē iespēju tādus darbus īstenot.
“Trejdeviņi” dalībnieču radošie darbiņi bija apskatāmi izstādē Kultūras nama telpās. Starp tiem gan tamborējumi, gan adījumi. “Arī aušanas darbiņi, arī svečturi, vāzes, apsveikuma kartītes. Visa daudz un skaisti,” teic S. Eglīte.
Uz sapulci 24.janvārī bija sanākušas četrpadsmit rokdarbnieces. Kultūras nama vadītāja teic, ka tas samērā nelielajā pagastā nav maz. Bet Sveču dienā, 2.februārī, radošās zaubēnietes atkal pulcējās kultūras namā, kur iepazina sveču liešanu un katra varēja sev pati izliet divas sveces. “Liels prieks par tādām aktivitātēm. Ir tik labi, ka tepat pie mums laukos viss tomēr notiek!” priekā dalās S. Eglīte.
Zaubes kultūras namā darbojas vēl trīs amatiermākslas kolektīvi. “Priecē fakts, ka visos kolektīvos ir palielinājies dalībnieku skaits. Jauktajā korī bija 22 dalībnieki, nu jau sastāvu veido 31,” pastāsta Zaubes kultūras nama vadītāja Sandra Eglīte. Kultūras namā darbojas 1. – 4.klašu deju ko- lektīvs ar 10 pāriem, aktīvs ir arī līnijdejotāju kolektīvs “Tik un tā…”.
Komentāri