Raksti

Skolās

Vokālā māksla puteņu laikā

Apņēmības brīdī. Gaidot konkursa "Dziesmu putenis" sākumu Vidzemes koncertzālē, A. Kalniņa Mūzikas vidusskolas audzēknes Una Daniela Aizgale (no kreisās) un Anete Žaklīna Buša cer, ka iegūs žūrijas ievērību un labu novērtējumu.
Foto: Māris Buholcs

Trešo gadu A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas sarīkotais džeza un populārās mūzikas konkurss “Dziesmu putenis” apliecināja – dalībnieku līmenis atkal audzis. Pedagoģe Ināra Rubīna Cēsīs 2016. gada konkursam gatavoja četras audzēknes. Viņa stāsta: “Atkārtojās jau iepriekš piedzīvotais – Cēsu Mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi bija sīvākie konkurenti.”

Konkursa žūrijas priekšā stājās vokālisti arī no Alūksnes, Gulbenes un Valmieras, Liepājas, Ventspils un vairākām Rīgas skolām. Vokālistu uzstāšanos pavadīja viņu vienaudži – instrumentu spēlētāji. Dziedāt fonogrammas pavadījumā konkursa rīkotāji neparedz.

Jauniešu grupā vecumā līdz 16 gadiem 1. vietas diplomu uz Alūksni aizveda Artūrs Pūpols, 2. vietas diploms līdz ar Anniju Krivjonoku palika Cēsīs, bet 3. vietas – Amanda Anna Straujā aizveda uz Rīgu.

Vecāko klašu grupā 1. vietu ieguva Rīgas Doma kora skolas audzēknis Roberts Memmēns, viņam arī konkursa Grand Prix balva. 1. vietā vēl viena šīs skolas audzēkne – Karīna Laugale. 2. vietā divas skolnieces – Una Daniela Aizgale no Cēsu un Amanda Mažecka no Ventspils Mūzikas vidusskolas, 3. vietā Eliāna Sanda Veinberga no Rīgas Doma kora skolas, atzinību saņēma Cēsu audzēkne Anete Žaklīna Buša.

Konkurss “Dziesmu putenis” ir zīmīgs ar to, ka žūrijas dalībnieki par katru konkursantu, kad tas uzstājies, raksta komentāru, lai iesniegtu pašam audzēknim šos ieteikumus turpmākam mācību darbam. Jauniešiem ir viela pārdomām un ierosmes vokālās mākslas apgūšanā. Šogad žūrijā strādāja Cēsu pedagogs Zintis Žvarts, Mūzikas akadēmijas docente Inga Bērziņa – viena no džeza izglītības aizsācējām Latvijā -, kā arī Annija Zahovska – populārās mūzikas dziedātāja, kura izglītību turpina un ierakstus veikusi Londonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *