Raksti

Skolās

Vecpiebalgā mācību gads ar direktoru no sava vidus

Apspriedē. Runā Ilona Strelkova (no labās), Vecpiebalgas vidusskolas jaunieceltā direktore.
Foto: no albuma

Vecpiebalgas vidusskola atkal tikusi pie cita skolas vadītāja. Vecpiebalgas novada pašvaldība par vidusskolas direktori iecēlusi līdzšinējo direktora vietnieci Ilonu Strelkovu.

Brīdī, kad pedagogu kolektīvs uzzinājis, ka trīs pēdējos gados viņu priekšā nāks jau trešais direktors, skolotāji apspriedušies, vai paši kādā veidā nevar ietekmēt labvēlīgu iznākumu. No gada gadā piedzīvot radikālas pārmaiņas skolas vadībā, tātad skolas darbībā, nav viegli. “Druva” jau rakstīja, ka Vecpiebalgas pašvaldība laikā, kad veica skolu skaita samazināšanu, tās apvienojot un no četrām atstājot divas, turējās pie domas, ka uz Vecpiebalgas pamatskolas un Vecpiebalgas vidusskolas direktora vietu jāpretendē nevis līdzšinējiem skolu dzīves vadītājiem, bet jāmeklē citi.
Vecpiebalgas vidusskolas direktora amatā ieceltā Ilona Strelkova, kura pēc skolu tīkla reformas vidusskolā mācību darbu vadījusi, stāsta: “Kad pagājušajā gadā ieceltais direktors mums, skolotāju kolektīvam, pateica, ka nodomājis iet prom no darba, sapratām, ka atkal gaidāmas lielas pārmaiņas. Bijām knapi ieskrējušies, lai strādātu, atkal gaidāma vadītāja maiņa. Sanācām skolas vadībā esošie cilvēki un spriedām, ka būtu labi direktora amatā redzēt cilvēku no pedagogu pašu vidus, nevis no malas.”

Kad pašvaldība izsludināja konkursu, vidusskolas pedagoģiskā padome izvirzīja pretendentu no sava vidus – Ilonu Strelkovu. Viņa bija vienīgā kandidāte uz direktora amatu.

Pirmais uzdevums, kas, mācību gada sākumu gaidot, jāatrisina direktoram, ir pedagogu nodrošināšana, lai notiktu stundas visos priekšmetos. Jau ilgāku laiku Vecpiebalgas vidusskola nav varējusi rast stabilu darbinieku angļu valodas mācīšanai. Skolotāji mainījušies no gada gadā un pagājušā mācību gadā pat divreiz. “Angļu valodas skolotāju vidusskolas klasēm ieguvām tikai vasaras beigās, līgumu noslēdzām 29. augustā,” stāsta Ilona Strelkova. Tagad neviena skolotāja netrūkst, bet pati direktore turpinās 12. klasei mācīt latviešu valodu.

1. klasē mācības sākuši 13 bērni, 10. klasē ir tikai seši audzēkņi. Tas mācību iestādes darbībā nozīmēs zināmus finansi­ālus ierobežojumus, bet direktore spriež, ka tiem nevajadzētu izrādīties būtiskiem. Desmitās klases sešiniekam tiks piedāvāta vispār­izglītojošā mācību programma. Vidējās izglītības posmā – no 10. līdz 12. klasei – patlaban ir 32 audzēkņi.

Mācību gada pirmā nedēļa Vecpiebalgas vidusskolā noslēgsies ar Tēva dienu. To iecerēts atzīmēt talkā skolas stadionā, lai tēvi ar bērniem kopā pavada laiku pastrādājot. Sagādātas krāsas, lai atjaunotu stadiona izskatu. Jaunieceltā vidusskolas direktore gan teic, ka stadionā vajadzīgi būtiski darbi, bet tos nācies atcelt uz nezināmu laiku, jo skolai nav līdzekļu, lai sāktu kaut ko lielāku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *