Raksti

Skolās

Vasaras mācības “Iespējamajai misijai”

Raiskumā. Pirms pedagogi, kuri nostrādājuši pirmo gadu skolās, prezentē savu veikumu, "Iespējamās misijas" dalībniekus vasaras akadēmijā uzrunā misijas direktors Kārlis Andersons.
Foto: no albuma

Arī šovasar Raiskumā pulcējās jauni cilvēki, kuri pieteikušies “Iespējamajai misijai”. Gadu vai divus viņi strādās par pedagogiem kādā no Latvijas skolām. Interese par 10. “Ie­spē­jamās misijas” iesaukumu šogad bijusi liela. Konkursa kār­tībā no vairāk nekā 200 jauniešiem, kuri nesen ieguvuši augstāko izglītību, bet nav studējuši pedagoģiju, tika izraudzīti 24. Divas vasaras nedēļas viņi Raiskuma internātpamatskolā aizvadīja intensīvā mācību darbā, apgūstot zināšanas un prasmes, iepazīstot skolas vidi no skolotāja skatpunkta.

“Ir vairāki iemesli, kāpēc mū­su mācību vajadzībām atbilst sko­la Raiskumā. Tas nav tālu no Rīgas, skola atrodas brīnišķīgā vietā pie ezera, telpas ir labi aprīkotas, un klasēs ir iekārtas, kas mums nepieciešamas,” stāsta vasaras akadēmijas vadītāja Dina Sarcevica – Kalvišķe. “Rais­kumā atgriežamies, jo esam apmierināti ar skolas vadības un personāla atsaucību, mums nodrošina mācībām un dzīvošanai vajadzīgo telpu skaitu. Dalībnieku skaits mainās. Nepieciešams pielāgoties. Šovasar pamatā Raiskumā uzturējās 24 “Iespējamās misijas” dalībnieki, bet pēdējā nedēļā to bija vairāk.”

Pagājušajā gadā “Iespējamā misija” sagatavoja 20 skolotājus. Visi vēlas misijas darbu sko­lā turpināt vēl gadu. Viņi ieradās Raiskumā, lai jaunajiem misijas dalībniekiem stāstītu par pieredzi, dalītos ar idejām, kā bērnus ieinteresēt mācīties. Šīs jauniešu prezentācijas ar interesi nāca klausīties arī Rais­ku­ma internātpamatskolas darbinieki. “Bija svētīgi paklausīties arī mums, kas strādājam skolā jau daudzus gadus,” saka Daiga Hofmane no internātpamatskolas. “Visās skolās ir problēmas, bet te jaunie cilvēki stāstīja piemērus, kā spējuši skolēnus aizraut un pievērst mā­cībām.”

“Iespējamā misija” bija saņēmusi pieprasījumu pēc angļu valodas skolotāja Vecpiebalgas vidusskolā, turp dosies cēsniece Terēze Elpere. Priekuļu vidusskolā atbrīvojās sociālo zinību skolotāja vieta, un tur gaida ierodamies misijas skolotāju Ma­reku Dambīti.

Raiskumiešu sadarbība ar “Ie­­spējamo misiju” turpināsies. Arī citu gadu vasaras akadēmija notiks internātpamatskolas telpās. Mācības divu nedēļu laikā ir tik intensīvas, ka dabas klātbūtne un ūdens veldze ir svarīga. Kur skolā ieguldīta no vasarniekiem citus gadus saņemtā īres maksa, šogad ir labi redzams – izkrāsoti gaiteņi un dzī­vojamās telpas.

Raiskuma internātpamatskolas otrs pastāvīgais vasaras partneris ir Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola. Tā rīko vasaras skolu instrumentu apguvei, un tad visa skola skan. Nomet­nes beigās audzēkņi sniedz koncertu, uz kuru ierodas dalībnieku vecāki.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *