Raksti

Skolās

Valmierā UNESCO nedēļas laikā izzinās kultūras mantojuma dārgumus

No 10.oktobra līdz 18.oktobrim, atzīmējot 25.gadadienu, kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO), Valmierā notiks dažādi pasākumi, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmieras muzejā no 10.oktobra līdz 14.oktobrim notiks ekskursija “Vecā pūra lāde”, ļaujot iepazīt kultūras mantojuma bagātības, gūt zināšanas un “atrast” gadsimtiem glabātos dārgumus. Muzeja krājumā ielūkoties būs iespējams no plkst.10 līdz 16. Interesenti aicināti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 64207637.

Valmieras sākumskolā 1. līdz 6.klašu skolēni 13.oktobrī no plkst.11.30 līdz 14 vienosies par desmit lietām, kas, viņuprāt, būtu jānovieto “Mantojuma skapī”. Idejas plakātu formātā būs apskatāmas izstādē skolas otrajā stāvā no 14.oktobra līdz 21.oktobrim.

Tāpat UNESCO nedēļas laikā skolēni un pedagogi tiksies ar ievērojamiem cilvēkiem: 10.oktobrī ar 2.klašu skolēniem par ornitoloģiju runās Vidzemes Augstskolas docents Andris Klepers, 11.oktobrī 4.klašu skolēniem Dace Rokena stāstīs par tūrismu un ceļošanu, 12.oktobrī 1. līdz 6.klašu skolēnus ar jūrniecību iepazīstinās SIA “Novikontas jūras koledžas” darbinieki, 18.oktobrī ar 5. līdz 6.klases skolēniem tiksies Valmieras jaunsargu vienība un tās vadītājs, savukārt 20.oktobrī skolā viesosies grāmatas “Kā es ar opi apceļoju Latviju” autore Gundega Sēja.

Valmieras Valsts ģimnāzijā 11.oktobrī pie vidusskolēniem viesosies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”), stāstot, kā Valmiera kļuva par pirmo pilsētu Latvijā, kas darbosies starptautiskajā “UNESCO Izglītības pilsētu tīklā”. Tāpat tiks skaidrots, kādus uzdevumus šī iesaistīšanās paredz pilsētai, nevalstiskajām organizācijām, mācību iestādēm un pašvaldībai. Diskusijā tiks apspriests izaicinājums nodrošināt iedzīvotājiem mūžmācīšanās iespējas, vienlaicīgi akcentējot pilsētas attīstības perspektīvas, īpaši jauniešus interesējošajās jomās.

UNESCO svētku nedēļā aicina cildināt vērtības, kas vieno tautu, stiprina piederību, raksturo tradīcijas, vēsturi, valsts un sabiedrības attīstību, kā arī veido katra tās iedzīvotāja identitāti.

1991.gada 14.oktobrī oficiālā valsts uzņemšanas ceremonijā UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tika ienests Latvijas karogs. Latvijas pievienošanās šai organizācijai bija nozīmīgs solis valsts tēla veidošanā un visai pasaulei apliecināja stingru apņemšanos turpmāk darboties miera, kultūras un starpkultūru dialoga sekmēšanā, nabadzības mazināšanā un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā ar izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas palīdzību.

UNESCO nedēļa tiek rīkota jau kopš 2011.gada. Tās mērķi ir aktualizēt organizācijas lomu un ieguldījumu sabiedrībā, izcelt vērtības un veicināt to izkopšanu ikdienā, informēt par UNESCO darbību Latvijā un pasaulē, skaidrot UNESCO ieguldījumu nacionālo jautājumu attīstībā, kā arī sniegt informāciju par jau paveikto. UNESCO nedēļa ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *