Raksti

Skolās

Sumina stipendijas „Ceļamaize” 90 ieguvējus

Par godu Latvijas Universitātes 90.gadadienai 90 studenti, kuri izturējuši atlases konkursu, šajā mācību gadā saņems stipendijas „Ceļamaize 2009”, kas ir 1800 latu apmērā. Stipendiāti pārstāv visu Latviju, tajā skaitā Cēsu , Priekuļu

un Vecpiebalgas novadu.

Tie ir Eduards Baķis (Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents), Guna Dancīte (Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente), Kristīne Gailīte (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvente), Roberts Osītis (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents), Zane Ieviņa (Priekuļu vidusskolas absolvente) un Ilva Avotiņa (Vecpiebalgas vidusskolas absolvente).

Latvijas Universitātei veltītajā 90.gadadienas svinīgajā Senāta sēdē LU Fonds sveica sociālās stipendijas „Ceļamaize 2009” ieguvējus – izcilākos un sabiedriski aktīvākos LU 1.kursa studentus, nākamos līderus. LU Fonda direktore Laila Kundziņa uzsvēra: „Kampaņa „Ceļamaize 2009”

izdevās, pateicoties LU mecenātu, partneru, draugu un LU saimes solidaritātei. Eduardu Baķi un Gunu Dancīti sarīkojumā sveica viņu ģimnāzijas skolotājas

– Sarmīte Dreijalte un Mirdza Lībiete, bet Kristīni Gailīti un Robertu Osīti skolotāja Rita Blata.

Jaunieši pieteicās stipendijai,

apliecinot

labās sekmes, sabiedrisko aktivitāti, kā arī studijām nepietiekamo finansiālo stāvokli. Stipendijas apjoms ļauj segt mācību maksu vai izlietot ikdienas tēriņiem.

Eduards Baķis izvēlējies turpināt studijas Ķīmijas, Guna Dancīte un Roberts Osītis – Vēstures un filozofijas, Kristīne Gailīte – Pedagoģijas un psiholoģijas, Zane Ieviņa – Sociālo zinātņu, Ilva Avotiņa – Fizikas un matemātikas fakultātē.

Eduards Baķis par stipendiju „Ceļamaize” : „Tas ir arī uzticības apliecinājums, jauns izaicinājums un stimuls vispusīgi piepildīt studenta dzīvi. Zane Ieviņa: „Par stipendiju uzzināju laikrakstā „Druva”. Zināju, ka uz stipendiju būs pieteikušies daudz studentu, taču klusībā cerēju, ka man izdosies. Esmu pateicīga par piešķirto stipendiju un godu atrasties svinīgajā Senāta sēdē, lai saņemot stipendiju. Liels prieks, ka stipendiāti ir

draudzīgi un atvērti cilvēki .”

Guna Dancīte: „Ar

stipendiju varu pilnvērtīgi nodoties mācībām. Mācību materiāli, dažādi sadzīves priekšmeti un sabiedriskais transports – trīs

nepieciešamākās lietas studentam. Ja nebūtu stipendijas, tad

ciestu

mācību process, es pat domātu vai vispār studēt.

Es jutos ļoti pagodināta, atrodoties

svinīgajā Senāta sēdē. Pasākuma svinīgumu un nozīmi pastiprināja ievērojamu Latvijas amatpersonu klātbūtne un apbalvotie cilvēki.”

Kristīne Gailīte: „Stipendija

man dos iespēju piepildīt

sapni – kļūt par angļu valodas skolotāju un tulku, studējot prestižākajā augstskolā. Stipendija palīdzēs segt studiju maksu, kas mūsu ģimenei ir pietiekoši liela summa.”

Roberts Osītis: „Stipendija „Ceļamaize” ļaus vismaz gadu veltīt visu uzmanību filozofijas studijām. Laikā, kad daļai sabiedrības ir jāaizmirst savi sapņi, man ir dota nenovērtējama iespēja savējo piepildīt. Bez šīs stipendijas tas nebūtu iespējams.”

Ilva Avotiņa: „Pieteikties stipendijai „Ceļamaize”

pamudināja vēlme mācīties

par

matemātikas skolotāju,

bez tās es nevarētu sevi pilnīgi veltīt mācībām. Kad es par savu nodomu izstāstīju vecākiem, viņi bija pārliecināti, ka

atbilstu visiem nosacījumiem. Tagad vēlos attaisnot uz sevi liktās cerības. ”

Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *