Raksti

Skolās

Studiju pilsēta – Cēsis

Cēsu mazpilsēta turpina būt par studiju pilsētu. Šonedēļ mācību gadu 1. kursā kopumā sākuši nedaudz vairāk kā 200 studentu, katrs kādā no trīs augst­skolu filiālēm.

Par studiju pilsētu Cēsis veidojās pirms 24 gadiem līdz ar mācību filiāles pedagoģijas studijām izveidošanu. Šogad Latvijas Universitāte pedagoģiju Cēsīs aicināja studēt četrās programmās, un visas piepildītas. Otrdien, kad sākās klātienes mācības, ar pedagogiem tikās 115 jaunuzņemtie studenti.

Pirms 17 gadiem Cēsīs darbu sāka Biznesa augstskolas “Turība” filiāle. Šogad tā ieinteresējusi 72 jaunus studētgribētājus, tajā skaitā Siguldas un Rīgas iedzīvotājus. Cēsīs “Turībā” joprojām pieprasītākās ir tiesību zinātņu, tirdzniecības, finanšu un grāmatvedības studijas.

Rīgas Tehniskās universitātes filiāle Cēsīs sāka darbu pirms astoņiem gadiem, piedāvājot divus gadus studēt mazpilsētā, bet nākamos universitātē Rīgā. Šoruden klātienē Cēsīs 1. kursā vēlēšanos mācīties izteikuši 17 vidzemnieki, neklātienē – deviņi. Starp cēsniekiem un studentiem no Līgatnes un Priekuļiem šogad studijas RTU Cēsu filiālē sākuši arī vairāki rīdzinieki. Uzņemšana vēl turpinās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *