Raksti

Skolās

Sportiska diena kopā ar zvaigznēm

Nav nemaz viegli. Pazīstamais motosportists Kaspars Stupelis treniņā ar 5.klases skolēniem.
Foto: no albuma

Vecpiebalgas vidusskolas skolēni un bērnudārza audzēkņi aizvadīja aktīvu un notikumiem bagātu dienu.Tā pagāja, iepazīstot un izmēģinot dažādus sporta veidus kopā ar ne tikai Latvijā pazīstamiem sportistiem.

“Vasarā Latvijas Sporta federācijas padome izsludināja projektu konkursu, tajā guvām atbalstu, lai sarīkotu vairāk nekā 200 skolēniem un bērnudārzniekiem sportisku pasākumu “Iesim pa Vecpie­­­­balgas sporta zvaigžņu pēdām”, stāsta iniciatore, Vecpie­balgas vidusskolas direktora vietniece pirmsskolā  Agita Šulca. Pasā­kums notika Eiropas Sporta nedēļā, kad ikviens tiek mudināts vairāk pievērsties sportiskām aktivitātēm. Sākumā gan bija iecere, ka tā būs ģimeņu sporta diena, bet ierobežojumi to sarežģīja, tāpēc piedalījās skolēni un bērnudārznieki.

Vecpiebalgas pusē dzimuši, mācījušies, dzīvo un strādā daudzi pasaulē pazīstami sportisti, kuri guvuši panākumus, ar kuriem novadnieki lepojas. Lai arī jaunā paaudze iepazītos ar viņiem klātienē, A.Šulca uz Vecpiebalgu uzaicināja 11 astoņu sporta veida pārstāvjus. Viņi darbojās kopā ar bērniem, iepazīstināja ar saviem sporta veidiem, katram ļāva pamēģināt kādu īpašu treniņa vingrinājumu.

Uzrunājot kuplo bērnu pulku, Agita Šulca atgādināja, ka    viņi ir kopā ar sporta zvaigznēm un arī darbosies kopā. “Gan arī kāds no tiem, kuri tagad mācās bērnudārzā vai skolā, kļūs par sportistu, kura sasniegumi mūs visus priecēs. Un viņi izaugs ne tikai par augstas klases sportistiem, bet arī atsaucīgiem, labiem cilvēkiem,” sacīja A.Šulca. Viņa atzina, ka sportistu atsaucība, ieinteresētība piedalīties pat pārsteigusi. Vec­pie­baldzēns, pazīstamais BMX braucējs Helvijs Babris pasākumā nevarēja piedalīties, jo bija sacensībās, viņš atsūtīja sveicienus.

Bērniem bija iespēja iepazīties un darboties kopā ar motobraucējiem Kasparu Stupeli un    Kris­tiānu Freimani, daudzkārtēju Lat­vijas čempionāta godalgotu vietu ieguvēju volejbolā Atvaru Vildi, Olimpisko spēļu dalībniecēm – biatlonisti Līgu Glāzeri – Spal­viņu un      BMX braucēju Sandru Aleks­ejevu, Latvijas vieglatlētikas izlases dalībnieci Ievu Bēr­ziņu, pasaules junioru čempionāta dalībnieku    biatlonā Rūdi    Balodi, Latvijas izlases dalībnieku biatlonā Tomu Praulīti, Lat­vijas studentu čempionu džudo cīņā Alvi    Rogozinu, balvu ieguvēju “Stirnu bukā” un kanikrosā  Kristīni Sniedzi, ultramarato­nisti Jolantu Krastiņu.

Iesildīšanās nodarbību visiem vadīja Kaspars Stupelis, pēc tam bērni devās pamēģināt īpašus vingrinājumus pie katra sporta veida pārstāvja. “Apkārt skolai ir plaša teritorija, katram sporta veidam bija sava vieta, bērni gāja no viena pie nākamā,” pastāsta A.Šulca un uzsver, ka interese bija par visiem sporta veidiem, jo sportisti prata aizrautīgi stāstīt par to, ko dara. Arī vingrinājumi bērnus ieinteresēja, katram gribējās pārliecināties par savu varēšanu.

Pasākuma dalībnieki varēja aplūkot arī interesantu izstādi. Skolas gaitenī sportisti apskatei bija izlikuši savas nopelnītās medaļas, kausus, arī sporta tērpus. Par tiem, protams, bija liela interese. Nākotnē skolas gaitenī tiks iekārtota informatīva siena par sportistiem novadniekiem.

“Mēs palūdzām katram uzrakstīt savu veiksmes formulu. Tās rakstītas ar roku. Klāt būs arī ziņas par sportiskajiem sasniegumiem,” pastāsta A.Šulca un piebilst: “Ceram, ka tie būs iedvesmas stāsti jaunajai paaudzei.” Piemēram, Kristīne Sniedze uzrakstījusi: “Kanikross ir stāsts par emocijām, drosmi un uzdrīkstēšanos. Tas ir izaicinājums sev, jo esi kustībā, vairojas dzīvesprieks, uzlabojas veselība. Jo vairāk dari, jo vairāk virzies uz mērķiem. Tā ir mana saruna ar sevi, piedzīvojums un ceļojums kopā ar suni. Finiša līnijas ir šķērsotas daudz, un tā ir pati labākā sajūta. Kad iekšējā balstiņa jautā, kam tev tas vajadzīgs, atbilde ir vienkārša – es mīlu to, ko daru.”

Bērnudārza telpās turpmāk ikviens puika un meitene kopā ar audzinātāju vai vecākiem varēs izlasīt sportistu teikto par tēmu “Kad es biju mazs, man patika…” “Šodienas bērni maz laika pavada svaigā gaisā skrienot, spēlējoties. Sportisti, stāstot par sevi, atgādina – patika skriet, būt ārā ar draugiem, sportot,” saka A.Šulca.

Pavadījuši dienu sportiskā gaisotnē, guvuši jaunus iespaidus un arī noguruši,    bērni devās mājās. A.Šulca piebilst, ka bērni patiešām bija noguruši, toties ļoti priecīgi. “Paši vien tik plašu pasākumu nevarētu sarīkot.

Saņēmām atbalstu projektu konkursā “Fizis­­­­­­­ko aktivitāšu un veselīga dzīves­­veida popularizēšana Eiro­pas Sporta nedēļas 2021 ietvaros”, arī no #Beactiv. Rīko­tāju komandā iesaistījās arī pagasta sporta organizators,” saka A. Šulca un pauž gandarījumu par skolas saimes interesanti un sportiski kopā pavadīto dienu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *