Raksti

Skolās

Sporta skolas izaicinājumi

Cēsu pilsētas Sporta skolas direktore Rudīte Vanadziņa atzīst, ka šis mācību gada sākums arī sporta skolām ir daudz saspringtāks nekā iepriekšējie, jo nākas domāt, kā darboties, lai ievērotu epidemioloģiskās prasības.

“Arī mēs plānojam savu procesu, nodarbību laiku, plūsmas, lai ievērotu visus piesardzības nosacījumus. Turklāt ir ne tikai treniņi, bet arī sacensības, tūlīt sāksies Latvijas jaunatnes čempionāti komandu sporta veidos. Šobrīd notiek saziņa ar sporta veidu federācijām, lai saprastu, kādi būs viņu nosacījumi čempionātu rīkošanā. Ir federācijas, ar kurām sadarbība notiek raiti, ar citām sarežģītāk. Piemēram, Florbola savienība vēl nav informējusi par jaunatnes čempionāta norisi, bet Basketbola savienība pateikusi, ka pirmā apļa spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes,” stāsta R.Vanadziņa un skaidro: “Arī mūsu skolā izstrādāta kārtība, kā rīkoties, tāpēc aicinām audzēkņu vecākus nenākt līdzi uz treniņiem, izņēmums varētu būt tie bērni, kuri tikko uzsāk gaitas Sporta skolā. Vecākiem nevajadzētu nākt arī uz spēlēm, lai arī viņi, visticamāk, noilgojušies tās redzēt.”

Treniņu procesu pandēmijas ierobežošanas prasības neietekmē. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka vienā treniņgrupā nedrīkst būt vairāk par 30 audzēkņiem, bet Cēsīs tik lielu grupu nav. Tiek domāts par jauniešu distancēšanu situācijās, kad viena laukuma katrā pusē darbojas cita grupa. Audzēkņus rosina ierasties tieši nodarbību sākumā, ne ātrāk, un pēc treniņa neuzkavēties, bet iespējami ātri doties prom.
“Patlaban Sporta skolas darbībā nav problēmu, nākamais izaicinājums būs brīdī, kad uz telpām pārcelsies visas grupas, kas tagad trenējas ārā. Pagaidām treneri iespēju robežās vēl cenšas darboties ārā, bet ir sporta veidi, kur nepieciešami treniņi zālē, vajadzīgs darbs ar bumbu, nūju, lai, sākoties čempionātam, komanda būtu iespējami labāk sagatavojusies.”

Arī šogad Cēsu Sporta skola uzņem jaunus audzēkņu, direktore atzīst, ka “Covid -19” situācija nav mazinājusi interesi par darbošanos sporta skolā. Uz atvērto durvju dienu, kas šoreiz notika stadionā, ieradies daudz apmeklētāju, un joprojām bērnu vecāki zvana, interesējas par Sporta skolas piedāvātajām iespējām. Jūtams, ka vecāki vēlas, lai bērniem būtu vairāk fizisko aktivitāšu. Vēl nevar precīzi pateikt, cik audzēkņu būs iestājušies Sporta skolā, jo grupu komplektācija turpinās visu septembri un pat oktobrī, situācija būs zināma oktobra otrajā pusē, kad būs skaidrs, cik iestājušies jaunu audzēkņu, cik palikuši esošajās grupās.

“Process turpinās, bet jāatzīst, ka visu laiku esam kā uz naža asmens, jo nav zināms, kas notiks nākamajā dienā. Visu laiku pastāv risks, ka situācija var mainīties uz slikto pusi, tāpēc izaicinājumu daudz,” saka R. Vanadziņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *