Raksti

Skolās

Šoreiz pasaulei apkārt neapskrēja

Skrēja apkārt pasaulei. Daudzus kilometrus pievarēja arī Amatas pamatskolas audzēkņi Elizabete Ostrovska, Romāns Tarasovs, Viktorija Ždanova un skolotāja Ginta Zariņa – Raiskuma.
Foto: no skolas albuma

Otro gadu norit akcija “Skrējiens apkārt pasaulei”, kuru rīko Babītes vidusskolas Ekopadome.

Tās mērķis ir veicināt aktīvu un videi draudzīgu dzīvesveidu, kā arī iepazīt sev tuvākos ūdensresursus. Šogad Babītes vidusskolas Ekopadome izaicināja arī Amatas pamatskolu un skolu pārstāvēto novadu piedalīties akcijā.

“Šogad izaicinājumā bija pārstāvēti Mārupes, Limbažu, Bauskas un Cēsu novads. Komanda netiek saukta skolas vārdā, bet gan novada vārdā, līdz ar to mūsu skrējēju kompānijai nosaukums bija “Cēsu novada komanda”,” par notikušo iniciatīvu stāsta Amatas pamatskolas ārpusstundu darba organizatore Aija Pundure.

Mēneša laikā katra novada iedzīvotāji sacentās par visātrāk noieto ceļu apkārt zemeslodei – 40 075 kilometriem. Jāskrien bija mēneša garumā. Izmantojot aplikāciju “Strava”, katram dalībniekam bija uzdevums ieslēgt aktivitāti “skriešana” katrā pastaigā vai skrējienā, tā vācot kopējos komandas kilometrus. Kopā visi četri novadi noskrēja 23 016 km, mazliet vairāk par pusi no mērķa. Cēsu komandai kopīgiem spēkiem izdevies pieveikt 5994 km, tādējādi konkursā iegūstot godpilno otro vietu. “Nekādus citus transporta veidus izmantot nedrīkstēja, skaitījās tikai tie kilometri, kas bija aizvadīti vienīgi skriešus. Izaicinājumā piedalījās arī mūsu skolēnu vecāki, pedagogi, un bija arī cilvēki, par kuriem zinām tikai to, ka viņi bija mūsu atbalstītāju komandā,” par izaicinājumu mērot zemeslodes apkārtmēra maratonu smaidot stāsta A.Pundure.

Skrējienā Cēsu komandā piedalījās 62 cilvēki. Visi, kuri autorizējās, automātiski tapa par komandas biedriem. Komandā iesaistījās 40 Amatas pamatskolas skolēni, pieci skolotāji, seši skolēnu vecāki un 11 atbalstītāji. Mūs apsteidza Limbažu novads ar 7990 noskrietiem kilometriem,” pastāsta A.Pundure. Visvairāk kilometrus noskrēja Linda Beāte Pimbere, viņai seko Edgars Ungurs un Romāns Tarasovs. Atzīstamus rezultātus uzrādīja arī Elizabete Ostrov­ska.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *