Raksti

Skolās

Skolu svētki un īpašie to viesi

Uz Cēsīm viesus bija aicinājis Draudzīgā aicinājuma fonds. Tā goda medaļu saņēmēju vidū ir izcili Latvijas skolu absolventi un viņu pedagogi. Uz Cēsīm saņemt pagodinājumu aicināti cilvēki, kuri finansiāli vai praktiski Latvijā atbalstījuši izglītības iestādes. Draudzīgā aicinājuma fonds apbalvos sabiedriskos darbiniekus, kuru nostāja un veikums devuši iespēju sabiedrībai iedvesmoties un pieaugt. Medaļas saņēmēju vidū ir režisors Varis Brasla, Cēsu Mūzikas vidusskolas nodaļas vadītājs Aivars Radziņš, dzejniece Daina Sirmā, kordiriģents Romāns Vanags, kā arī Raiņa un Aspazijas literārā un vēsturiskā mantojuma pētniece Gaida Jablonska.

Janvārī, ap Kārļu dienu, Cēsu skolās un daudzviet arī citur Latvijā mācību iestādes pievērš uzmanību tam, ka ikviens var sniegt atbalstu skolām. Kustība “Draudzīgais aicinājums”, kas sākotnēji ietvēra domu par vērtīgu grāmatu dāvināšanu bibliotēkām, sen kā vērsusies plašumā. Tam piemērs ir Cēsu Valsts ģimnāzija, kura nes Draudzīgā aicinājuma vārdu. Cēsnieki svētkus ģimnāzijā rīko kā sarīkojumu ciklu skolēniem un pedagogiem. Iedvesmu turpmākam, arī pašapziņu sniedz erudīcijas konkursi skolēniem un skolotājiem, notiek mācību priekšmetu konkursi, ģimnāzisti rīko pateicības stundas spilgtākajiem pedagogiem no savām sākumskolām. Tas viss ietver jēdzienu “Drau­dzīgais aicinājums” Cēsīs.

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (DACVĢ) mācību pārzines Līgas Pikses – Zvirbules šogad izlolots un vadīts notikums bija lielā integrētā mācību stunda 2,5 stundu garumā. Tā bija kā paraugstunda, veids, kādas mācību metodes pēc reformas iecerēts nostiprināt Latvijas skolās. “Lielā integrētā mācību stunda notika gan ar tehnoloģiju, gan emociju klātbūtni,” teic DACVĢ direktore Dace Eglīte un apliecina, ka ģimnāzijā jaunās, valsts iecerētās lietpratības, caurviju sadarbības un tehnoloģiju darba formas mācību procesā jau tiek pielietotas un ir izmantotas ne tikai šogad, arī iepriekš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *