Raksti

Skolās

Paula Putniņa jubilejā

Foto: no albuma

Vecpiebalgas vidusskolas vecāko klašu skolēni atzīmēja skolas absolventa Paula Putniņa 80 gadu jubileju. Tā saturēja vēstījumu, kāds rodams paša dramaturga dzīvē un lugās – darbs cilvēka dzīvē ir laba lieta, bet piederība ģimenei, mājai un dzimtajai pusei ir tikpat svarīga.

Tā bija latviešu valodas un literatūras skolotāju Ilonas Strelkovas un Vizbulītes Kalniņas ideja – priekšstatu par dramaturgu Paulu Putniņu radīs viņa dzimtas locekļi un lugās ierakstītās atziņas. Jubilārs cienījamo gadu un veselības dēļ sarīkojumā nevarēja būt, bet vakar skolā viņš tik un tā bija klāt­esošs. To apliecināja Ilona Strelkova, stāstot, ka īpašajai literatūras stundai 10. klases skolēni iestudējuši fragmentu no lugas “Pie puķēm, kur ģimenei pulcēties”. Skolotāja, pārlūkojot virkni savulaik tik populāro lugu, izrakstījusi dramaturga iekļautās domas par piedzīvotā laika cilvēku pozitīvajām un negatīvajām iezīmēm. “Putniņu dzimta šajā literārajā stundā bija pārstāvēta trīs paaudzēs. No dzimtas albuma atnestajām fotogrāfijām mēs pirms tam iekārtojām izstādi,” par iecerēm, kas īstenotas, lai jaunajai paaudzei darītu pazīstamu vareno piebaldzēnu, pastāstīja Ilona Strelkova.


Paula Putniņa domugraudi no lugām kalpoja atslēgas vārdu rašanai, lai jaunieši par jubilāru uzzinātu ne tikai kā dramaturgu. Atslēgas vārdus izmantot bija aicināti arī ģimenes locekļi, lai par piebaldzēnu stāstītu iz dzīves – kā vīru, tēvu, vectēvu un vīratēvu. Vecpiebalgas vidusskolas kādreizējie absolventi stāstīja par dramaturgu kā skolasbiedru.

Pieaugušie pēc sarīkojuma jutās piepildīti ne mazāk kā daudz jauna uzzinājušie sarīkojuma apmeklētāji – skolēni. Ģimenei ir spēks. To apliecinājuši Līga, Indriķis, Anna un Zane Putniņi. Kā pedagogi iecerējuši, par dižu garu, piebaldzēnu Paulu Putniņu jauniešiem vēstīt tā, lai iedvesmotu, tā arī noticis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *