Raksti

Skolās

Parkā zīmē bērni

Zīmētāji Maija parkā. Ādažu Mākslas skolas audzēkņi - kurš pirmo, kurš otro gadu - pabija Cēsīs skolas sarīkotajā vasaras praksē.
Foto: Mairita Kaņepe

Augusta pirmajās dienās gleznainākajās Cēsu parku vietās bija sastopami bērni, kas cītīgi zīmēja parku ainavas. Bērnu bija daudz – veseli 40 no Ādažu Mākslas skolas. Nedēļa pilsētā pagāja skolas vasaras praksē, zīmējot, gleznojot un veidojot kompozīcijas.

Cēsu Mākslas skolas pasniedzēja Vita Vīksna vienu no Ādažu skolēnu pasniedzējām, nometnes veidotājām Cēsīs labi zina, jo Sabuļu Katrīna, būdama maza, pati apmeklēja mākslas skolu. Cēsīs tika apgūti gleznošanas pamati, kurus tagad laiks mācīt nākamajai paaudzei. Nav arī brīnums, ka par vasaras prakses vietu no gada gadā Pierīgas bērniem kļūst skaistās Cēsis.

Satikti Maija parkā, jaunie gleznotāji “Druvai” pastāstīja, ka mācību laikā mākslas skolā Ādažos bijuši jo centīgi. Tikai mācībās labākajiem esot iespēja tikt uz vasaras praksi Cēsīs. Skolēnu ir daudz, ne visiem tiek dota iespēja piedalīties prakses braucienā, arī vakarus pavadot visiem kopā. Par apmešanās vietu jaunajiem zīmētājiem izraudzīta skola Cēsu centrā. Tas nozīmē, ka ārpus prakses nodarbībām var baudīt pilsētas dotās iespējas un sportot, sacenšoties starp pašu veidotām komandām.

Cēsu Mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš stāsta, ka dažus gadus atpakaļ arī Cēsu bērniem dota iespēja vasaras praksi aizvadīt ārpus pilsētas, nereti pat bijusi gleznošanas prakse ārvalstīs, bet tagad tā vairs nenotiek. Skolai un vecākiem nav tik lielas rocības, lai uz nedēļu bērni varētu braukt prom no ģimenes. Tāpēc Cēsu audzēkņiem mākslas skolas mācību programmā paredzētā vasaras prakse notiek jūnijā, gleznojot un zīmējot Cēsu vecpilsētā un parkos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *