Raksti

Skolās

Parādīt namdara prasmes, pārvarot stresu

Uzdevumam gatavi. Starptautiskajā meistarības konkursā “Namdaris 2022” Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu pārstāvēja Reinis Feldmanis (no kreisās), kurš rezultātā izcīnīja 3.vietu, un Markus Aļļēns.
Foto: no albuma

Starptautiskajā jjauno profesionāļu meistarības konkursā “Namdaris 2022” trešo vietu ieguva Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) audzēknis Reinis Feldmanis.

Par konkursa norises vietu bija izraudzīti Priekuļi, prasmes demonstrēja jaunieši no VTDT, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma un arī no Kauņas (Lietuva). Katru skolu pārstāvēja divi audzēkņi, mājinieku krāsas aizstāvēja Reinis Feldmanis un Markus Aļļēns.

Visiem tika dots vienāds uzdevums: septiņās stundās atbilstoši rasējumam    jāizgatavo dārza galds ar krēsliem, darbs jāveic, izmantojot rokas darbarīkus un rokas elektriskos instrumentus. Tiesneši, kuru vidū bija arī Līgatnes Vienkoču parka saimnieks Rihards Vidzickis un VTDT pasniedzējs Mārtiņš Kozaks, vērtēja darba vietas sagatavošanu, drošības pasākumu ievērošanu, rasējuma lasīšanas prasmi, savienojumu veidošanu un detaļu sagatavošanu montāžai, koka konstrukcijas montāžu un citus aspektus.

R. Vidzickis “Druvai” pastāstīja, ka šādos konkursos kā žūrijas pārstāvis piedalās reti, tāpēc bijis interesanti paraudzīties, kā jaunieši darbojas viņam zināmā jomā.

Jautāts, vai viegli noteikt uzvarētāju, viņš atklāj, ka izšķirošā bijusi konkursa pēdējā darba stunda: “Sākumā nepavisam nebija viegli pateikt, kurš būtu labākais, jo katrs virzījās uz priekšu savā tempā. Puišu sniegumam sekojām visas septiņas stundas, pamazām izkristalizējās labākie.”

Stāstot par konkursantu kļūdām, tiesnesis stāsta, ka puišiem grūtāk bijis brīžos, kad nācies darboties ar kādu elektroinstrumentu, ar kuru iepriekš nav strādāts: “Ir tikai saprotami, ka viņi to nepārzina, bet tā būs pieredze nākotnei. Domāju, savu devumu uz rezultātu atstāja arī stress. Žūrija nemitīgi skatās, ko viņi dara, arī darbs paredzētajam laikam ļoti apjomīgs. Manuprāt, tiešām bija sarežģīts uzdevums, lai ātri un rūpīgi iedziļinātos rasējumā, tāpēc gribu teikt, ka puiši ar uzdevumu veiksmīgi tika galā, it īpaši labākie. Dažus pievīla precizitāte, strādājot ar rokas instrumentiem, viņi kapitulēja    ātrāk, jo saprata, ka neizdosies parādīt cerēto rezultātu.”

Pilnībā pabeigt darbu neizdevās nevienam konkursantam, labākajiem atlicis pavisam nedaudz, tad vienojušies par papild­laiku, lai būtu gandarījums par paveikto. Tas arī ļāvis vērtētājiem noteikt uzvarētā- jus.

Pēc punktu saskaitīšanas divas pirmās vietas ieguva Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieks Reinis Feldmanis, kurš aktīvi piedaloties gandrīz visos meistarības konkursos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *