Raksti

Skolās

Par darbu brīvlaikā

Vēlmi strādāt vasaras brīvlaikā Līgatnes novadā kopumā šogad izteikuši 47 skolēni, un šeit visiem arī ir izdevies nodrošināt darba vietu.

Novada Jaunatnes un izglītības nodaļas speciāliste Dace Bērziņa “Druvai” apstiprināja, ka arī šajā novadā šogad lemts noteikt īsāku nodarbinātības termiņu, lai pilnīgi visiem gribētājiem dotu iespēju gūt agrīno darba pieredzi. Līdz ar to katrs skolēns Līgatnes novadā var nostrādāt divas nedēļas piedāvātajā darba vietā, nevis mēnesi, kā sākotnēji tika noteikts Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izziņotā pasākuma aprakstā.

Taujāta par skolēnu ieinteresētību, Bērziņa norādīja, ka kopējais pieteikumu skaits šogad saglabājies līdzīgs kā iepriekš, taču mainījusies vecuma struktūra starp vasaras strādāt gribētājiem. “Var teikt, ka nedaudz gājuši mazumā pretendenti virs 15 gadu vecuma, savukārt interese vairāk pieaugusi tieši 13-15 gadu vecajiem skolēniem,” vērojumā dalās novada jaunatnes lietu speciāliste, paskaidrojot, ka uz 15 gadu un vecāku pusaudžu nodarbināšanu attiecas NVA atbalsta programma, turpretī jaunāko skolēnu nodarbināšana ir vietējā iniciatīva un tiek nodrošināta pašvaldības budžeta ietvaros. Līgatnes pašvaldība ar NVA sadarbojas otro gadu.

Kopumā šī novada jauniešiem darbs piedāvāts pie deviņiem darba devējiem, no kuriem trīs ir pašvaldības struktūrvienības –skola, bērnudārzs un sporta centrs –, bet pārējie ir privātie uzņēmēji. Pirmsskolas izglītības iestādē, piemēram, skolēni strādā kā pedagogu palīgi pie metodisko materiālu noformēšanas un vajadzības gadījumā sniedz arī atbalstu bērnu pieskatīšanā, savukārt citur jaunajiem līgatniešiem ir iespēja gūt remonta palīgstrādnieku pieredzi. Ēdināšanas uzņēmumā “Lustīgie meistari”, kā arī rehabilitācijas centrā “Līgatne” jaunieši palīdz virtuvē vai kafejnīcā, bet pārējās darba vietās – virkne dažādu saimniecisko vai tehniskāku darbošanās iespēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *