Raksti

Skolās

Pamatskola būs Dzērbenē

Vakarrīt pusastoņos Vecpiebalgas novada dome ārkārtas sēdē nobalsoja, ka nākamajā mācību gadā pamatizglītības programma, kā arī speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem un speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem tiek īstenotas Dzērbenes skolā.

“Vecpiebalgas novada pamatskola būs Dzērbenē – tāds ir mūsu lēmums, tas vēl jāsaskaņo ar ministriju. Tad varēsim tālāk īstenot skolu reorganizāciju,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš. Vēl iepriekšējā vakarā līdz pat desmitiem deputāti diskutēja. “Sēde tika izsludināta pēc desmitiem vakarā. Tikšanās reizēs skolās un ar iedzīvotājiem runājām par pavisam citiem lēmumiem. Uzskatām, ka šis lēmums sabiedrībai nav skaidrots. Vai tagad pieņemtais lēmums jau nav nokavēts, jo lēmums par reorganizāciju jāpieņem sešus mēnešus pirms jaunā mācību gada sākuma. Mēs Vecpiebalgas pamatskolas adresi apstiprinājām tikai tagad. Ir daudz problēmu, bet laika praktiski nav,” viedokli pau­da domes deputāte, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Inese Navra un uzsvēra, ka viņai nav pieņemams, kā tika pieņemts lēmums.

Taurenes pamatskolas kolektīvam šis lēmums bija negaidīts, jo iepriekš runas bija pavisam citas, bet pēdējā skolas dienā visi uzzināja, ka jaunajā mācību gadā skola būs Dzērbenē.

Par Vecpiebalgas novada pamatskolu Dzērbenē nobalsoja pieci deputāti, pret bija opozīcija – Inese Navra, Edgars Bērzkalns, Edžus Ķaukulis un Kristaps Driķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *