Raksti

Skolās

Līgatnē skola jauniešos veicina līderību

Veicināt līderību. Līgatnes Jauno Līderu vidusskolā atklāta Līderības klase.
Foto: no albuma

Jauno Līderu vidusskolā otrā stāva 207. kabinetu tagad sauc par “Līderības klasi”.

Tā ir telpa, kur īstenot nodarbības izaugsmei, iedvesmai un līderības prasmju stiprināšanai. “Nu jau ir aizvadīti vairāki gadi, kopš esam mainījuši skolas nosaukumu, izmantojot līderības jēdzienu. Mūsu mērķis ir jauniešos vairāk stiprināt līderības izjūtu, veicināt līderi katrā jaunā cilvēkā. Kopš pērn kļuvu par direktores vietnieku, viens no maniem uzdevumiem bija tieši līderības stiprināšana,” stāsta Jauno Līderu vidusskolas skolotājs Mārtiņš Šteins un atklāj, ka ir jau konkrētas ieceres. “ Plānojam te ne tikai spēlēt spēles, bet arī izveidot savas. Gribam izstrādāt rokasgrāmatu par līderību, kas kalpotu par dāvanu absolventiem. Plānojam dažādas mācības skolēniem, skolotājiem, vecākiem un arī kopienai, citas aktivitātes, bet, lai to visu darītu, nepieciešams apgūt arvien jaunas prasmes, zināšanas, tāpēc skolas kolektīvs regulāri izglītojas.”

M.Šteins jau ilgstoši arī pats krājis literatūru par līderības tēmu, un pienācis laiks īstenot ieceri par šādu klasi. “Par pārmaiņām 207. kabinetā liecina gan uzraksts uz klases durvīm, gan tur izlasāmā atziņa, ka “Līderība ir ceļš, nevis galamērķis. Sākam iet kopā!”. Šajā telpā mācās divpadsmitie, bet tā nebija izremontēta. Liela daļa pārmaiņu ir pašu skolēnu rosinātas. Klasē starp modernām skolas mēbelēm un interaktīvo tāfeli ir mīksti pufi, uz sienām lasāmas līderības atziņas, ko atraduši skolēni un skolotāji, te ir arī tematiskā bibliotēka līderībai, kurā jau ir vairāk nekā 120 grāmatu un žurnālu latviešu un angļu valodā par un ap līderību, vairāk nekā 15 uzdevumu grāmatu un 10 spēles, kas palīdz sekmēt zināšanas un prasmes līderībā. Izveidojot tematisko kolekciju, secinām, ka tā ir krietni apjomīgāka par dažā labā universitātē pieejamo krājumu par šo tēmu. Mums par to prieks un lepnums. Gūt zināšanas un iedvesmu ir iespējams gan skolēniem, gan skolotājiem,” teic M.Šteins.

Klases atklāšanas brīdī ciemos bija ieradušies arī viesi – bijušā Līgatnes novada vadītājs Ainārs Šteins un uzņēmējs Marģers Zeitmanis, kuri bija klātesoši arī pirms trīs gadiem, kad tagadējie divpadsmitie prezentēja pirmās pārveides projekta idejas un skices. Pēc klases svinīgās atklāšanas viesi kopā ar jauniešiem runāja par izglītības nozīmi karjeras veidošanā, par sapņu profesijām skolas gados un to mainību dzīves laikā, par skolas lomu un vajadzību mūsdienās, par to, kā saņemties, ja ir slinkums. Sarunu vadīja “Līderības klases” idejas autors skolotājs Mārtiņš Šteins.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *