Raksti

Skolās

Jaunietes ieskatās uzņēmējdarbības virtuvē

Izprast uzņēmējdarbības aizkulises. Priekuļu vidusskolas komanda “Pandas kvartets” Banku augstskolā Rīgā, kur klātienē notika konkursa otrā kārta. No kreisās: Aivita Gruna, Nikoletta Katrīna Pomaskova, Dana Kaškure.
Foto: no albuma

Priekuļu vidusskolas 12.klases skolnieces Dana Kaškure, Nikoletta Katrīna Pomaskova un Aivita Gruna veiksmīgi startējušas uzņēmējdarbības veicināšanas konkursā “Bizness24h” un lielajā pirmās kārtas konkurencē (213 komandās ap 600 skolēnu ) ieguva iespēju startēt nākamajā kārtā, kurā piedalījās 85 komandas. Vieta finālā – trešajā kārtā – gan nav izcīnīta, bet iegūta lieliska pieredze.

Dalībniekiem jau pirmajā kārtā tiek nodrošināta iespēja iejusties īstā biznesa vidē un izdzīvot darbpilna uzņēmēja ikdienas dzīvi. Skolēniem un studentiem (konkursā var piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem) bija jāmeklē risinājums konkrētam gadījumam uzņēmumā. Lai dalībniekiem palīdzētu izstrādāt problēmsituācijas risinājumu, nozaru speciālisti sniedza lekcijas mārketinga, ideju ģenerēšanas un produktu izstrādes jomās, kā arī bija iespēja saņemt mentoru padomus.

Konkursa otrajā kārtā pārbaudīja jauniešu spēju uzņemties vadītāja lomu un prasmi domāt stratēģiski. “Simulācijas spēle “Prezidents” ļāva izjust realitātei pietuvinātu biznesa situāciju – dalībniekiem bija jāsimulē darbība dažādās valstīs, ieņemot dažādus amatus, sākot no loģistikas kompānijas vadītāja un beidzot ar valsts tiesnesi. Divu dienu laikā simulācijā dalībnieki savā starpā piedzīvoja aktīvu biznesa un politikas pasauli, kur bija gan jāsadarbojas, gan jākonkurē,” stāsta Priekuļu vidusskolas matemātikas un uzņēmējdarbības skolotāja Agnese Ramata. “Simulācijas spēles uzdevums bija ražot dīvānus, bija nepieciešams izvērtēt un piesaistīt izdevīgākos sadarbības partnerus. Spēles mērķi ir izprast, kā strādā valsts un biznesa sistēma kopumā, iegūt pieredzi valsts un biznesa pārvaldībā, nopelnīt pēc iespējas lielāku privāto kapitālu, varu un komandas pārstāvētās valsts reputāciju.”

Skolotāja min, ka konkursa otrās kārtas vadītājs Uģis Strauss par simulācijas spēli izteicies šādi: “Spēle parāda, kā strādā valsts un bizness no iekšpuses – darot, nevis runājot; tā maina domāšanu no problēmas uz rezultātu risināšanu, iedodot personisko izrāvienu.”

Otrā konkursa kārta norisinājās divu dienu garumā, un tajā piedalījās 222 jaunieši no visas Latvijas. “Konkurss bija aizraujošs, dinamisks, bieži bija jāpārvar savas spējas un jāizkāpj ārpus komforta zonas. Meitenes teic, ka kopumā dalība šādās aktivitātēs ir ļoti pozitīva, veicina spēju risināt problēmjautājumus un sadarboties komandā,” tā skolotāja A.Ramata.

Uzņēmējdarbības veicināšanas konkurss “Bizness24h” notiek jau 15. gadu. Šogad tas rīkots hibrīdformā – gan klātienē, gan attālināti. Trešajā jeb fināla kārtā, kas risināsies līdz 20.jūnijam, 20 komandas cīnās par titulu “Biznesa Guru 2023”, veicot inovāciju izstrādi kopā ar uzņēmumu AS “Printful”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *