Raksti

Skolās

Jau klausās kā studenti

Lielajā auditorijā. Latvijas Universitātes rīkotajā mācību dienā - konferencē Cēsu vēsturiskā rajona skolu audzēkņiem “Uzņēmība. Zināšanas. Panākumi” klausītāju netrūka.
Foto: Publicitātes

Vecpiebalgas vidusskolas 9. un 12. klases skolēniem bija dota iespēja justies gandrīz kā augstskolas auditorijā, Cēsīs klausoties Latvijas Universitātes pasniedzēju un studentu priekšlasījumus.

Skolotājas Lolitas Žagares audzēkņi no absolventu klasēm ieradās uz Latvijas Univer­sitātes (LU) rīkoto mācību dienu Cēsīs, kas jauniešiem notika konferences formātā. Skolēni mācījās koncentrēties, esot lielā auditorijā, veidot prasmi klausīties vairākas uzstāšanās pēc kārtas. Skolotāja bija izskaidrojusi, kā konferences laikā Vidzemes koncertzāles lielajā auditorijā vēlams sekot līdzi darba gaitai, un devusi uzdevumu to fiksēt.

“Jau mājās braucot, pārrunājām stāstus, ko dzirdējām konferencē,” par piedzīvoto stāsta Kate Antone no 9. klases. “Man tā bija interesanta mācību diena. Neklausīties runātājos nevarējām, jo bija skolotājas uzdevums pierakstīt atziņas. Mums skolasbiedriem būs jā­stāsta par konferencē dzirdēto.” Skolēni, kas pabija konferencē, izteiksies par dzirdēto tiem, kuri todien nevarēja būt pasākumā, sarunas būs arī par formātu, kā studiju laikā jāklausās lekcijas.

Jauniešiem konferencē bija iespēja klausīties ne tikai lekcijas, bet arī sekot līdzi spraigai diskusijai. Tajā par Latvijas nākotni, iespējamiem attīstības ceļiem sprieda LU Stratēģijas padomes priekšsēdētājs Andrejs Ērglis, profesore Skaidrīte Lasmane, kā arī investīciju baņķieri Druvis Mūrmanis un Ģirts Rungainis, Cēsu uzņēmēja Inese Jaunzeme.

No visiem runātājiem Kate Antone izceļ uzņēmēju un aktieri Juri Žagaru: “Viņš tik labi prata runāt ar publiku, un viņa izvēlētie izteicieni bija tik forši!” Kati iedvesmojusi arī viena no lekcijām, kuru bija sagatavojis students, lai stāstītu par pasaulē pazīstamiem cilvēkiem, kuri visu dzīvi ļoti neatlaidīgi gājuši uz mērķi, to darīt sākuši vēl tad, kad izglītība nav iegūta. Kate Antone teic, ka viņas mērķis, 9. klasi beidzot, saistās ar vidējās izglītības iegūšanu, lai tālāk varētu studēt medicīnu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *