Raksti

Skolās

Iespēja praktiski iepazīt profesiju

Pielaiko profesiju un uzņēmumu Cēsīs! Šāda akcija 15. aprīlī sākās projektā Keep our brains at home 2

Akcijas laikā Cēsu un vēstursikā Cēsu rajona jauniešiem būs iespēja apmeklēt piecus uzņēmumus un

novada pašvaldību, lai iepazītos ar aktuālajām profesijām un veiktu praktiskus darba uzdevumus. Akcija dos jauniešiem iespēju iepazīties ar potenciālajiem darba devējiem, iepazīt profesijas un amatus, kuros var strādāt Cēsīs ar augstāko izglītību , kā arī pārbaudīt iemaņas praktiski,

motivējot jauniešus pēc augstākās izglītības iegūšanas atgriezties, veikt praksi un strādāt Cēsīs. „Šī akcija ir unikāla iespēja Cēsu jauniešiem izbaudīt vienkopus to, ko piedāvā Ēnu dienā, uzņēmumu karjeras dienās un vēlāk – studiju praksē. Dalība akcijā palīdzēs paplašināt redzesloku, iegūt noderīgus kontaktus un vēl pirms studiju izvēles pārliecināties, kāda ir reālā situācija darba tirgū un iecerētās profesijas aizkulises,” skaidro Cēsinieku kluba valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve.

Akcijā piedalās Cēsu Alus un Cēsu novada pašvaldība,

SEB bankas, Parex bankas, Lattelecom BPO un Citrus Solutions Cēsu filiāles. Uzņēmumos varēs „pielaikot” tādas profesijas kā bankas pārvaldnieks, mārketinga vadītājs, dzērienu ražošanas tehnologs, telekomunikāciju inženieris, zvanu centra operators, novada domes priekšsēdētāja vietnieks un citas.

Informācija par akciju pieejama Cēsu skolās. Jaunieši tajā var pieteikties līdz 24.aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu projekta mājas lapā www.cesnieki.lv. Aicināti atsaukties vidusskolas klašu skolēni ne tikai no Cēsīm, bet arī vēsturiskā Cēsu rajona. Akcijas norises datums katrā uzņēmumā tiks izziņots atsevišķi pēc pieteikšanās beigām, atkarībā no interesentu skaita. Vizītes uzņēmumos plānotas maijā.

Vienlaikus ar šo akciju projekta Keep our brains at home 2 komanda ir uzsākusi Cēsu skolu 11.-12.klašu audzēkņu aptauju, lai noskaidrotu, kādi faktori ietekmē izglītības, karjeras un dzīvesvietas izvēli. Pirmos rezultātus plānots

publicēt vasarā. Rudenī pētījuma ietvaros plānota

12.klašu pēcaptauja internetā. Projekta Keep our brains at home 2 autors ir biedrība Cēsinieku klubs. Projekta mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosinātu diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā, pēc iespējas arī valsts līmenī. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi projekta īstenotāja uzskatus, un EK nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas iespējamo izlietojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *