Raksti

Skolās

Ēno arī Līvu pamatskola

Līvu pamatskolā 35 skolēni februārī ēnoja strādājošos. Tajā skaitā bija sestklasnieki, par kuru pieredzēto īpaši interesējās skolotāja Inga Andersone.

Skolēni izvēlējās vecāku darbavietas, valsts iestādes un institūcijas, privātuzņēmumus, dažādas organizācijas. Interese bija par maizes cepēja, konditora, menedžera, kokzāģētavas darbinieka, friziera, sekretāres, pastnieka, pirmsskolas skolotāja, bārmeņa, skolotāja, sociālā darbinieka, policista, skolas direktora, māsu palīga, pārdevēja, tehnologa, gida, grāmatveža, apdrošināšanas aģenta, prokurora profesijām.Ēnu dienas noslēgumā katrs skolēns stāstīja, ko pieredzējis un novērojis. Bija interesanti stāsti, ne mazums nācās atbildēt uz klausītāju jautājumiem.

Ēnu diena ir pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums. Ēnu dienas laikā skolēni atrod un apmeklē

darba vietu un vismaz četras stundas vēro darbu un pienākumus. Ēnu dienā skolēnus aicina ielūkoties iecerētās profesijas ikdienā, lai palīdzētu sagatavoties darba tirgum, veidojot savu karjeru atbilstoši

radošajām spējām, interesēm un ekonomiskajai situācijai reģionā, valstī un pasaulē. Ēnu diena stiprina sadarbību starp skolu un sabiedrību, un darba vidi sekmīgai jauniešu integrācijai sabiedrībā. Karjeras izglītības pasākums licis daudziem skolēniem iegūt jaunas prasmes un iemaņas. Tās ir prezentācijas un sevis pierādīšanas prasmes, spēja sadarboties, nebaidīties kļūdīties, sevis pārbaudīšana, lēmumu pieņemšana, problēmu risināšana un galvenais- nākotnes plānošana.

Skolēni jau ir gatavi ēnot arī nākamajā gadā. Sandra Juriksone

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *