Raksti

Skolās

Desmito klasi neuzņems

Amatas novada Nītaures vidusskolā nākamajā mācībugadā audzēkņi 10.klasē netiks uzņemti. Par nupat pieņemto lēmumu “Druvai” pavēstīja
izglītības iestādes direktors Māris Ķēniņš, apliecinot, ka šāds risinājums ilgi svērts gan pašā iestādē, gan pārrunās ar pašvaldību.

No 13 šī gada pamatskolas beidzējiem tikai trīs vai četri jaunieši vēlētos turpināt mācības Nītaures vidusskolā. “Tas bija kopīgs lēmums ar pašvaldību,” teic iestādes direktors, neminot, tieši uz kurām mācību iestādēm lūkojas pārējie pamatskolas beidzēji. Visticamāk, uz kādu no skolām Cēsīs. Tieši niecīgais potenciālo desmitklasnieku skaits, ne jaunais mācību organizācijas princips, kuru Latvijā paredzēts ieviest no 1.spetembra, bijis pamatā lēmumam 10.klasē audzēkņus neuzņemt. “Tāda tā situācija šī gada pamatskolas beidzēju vidū ir izveidojusies,” rezumē skolas direktors, informējot, ka 30.aprīlī par šo jautājumu lemts pašvaldībā un tūliņ pēc maija brīvdienām viņš šo ziņu arī izsūtījis topošo vidusskolēnu vecākiem e-klasē. Taču M.Ķēniņš uzsver – pagaidām nav bijusi runa par atteikšanos no vidusskolas klasēm vispār. “Šis konkrētais lēmums attiecas tikai uz nākamo mācību gadu un tikai uz šo 10.klasi.” Skolas vadītājs apstiprina, ka Nītaures vidusskolas 11. un 12.klašu audzēkņi turpinās iesāktās mācības, kā ierasts, un arī, domājot par 10.klases audzēkņu uzņemšanu 2021./22. mācību gadā, ņems vērā jau nākamās devītās klases skolēnu plānus.

Ir gan cita ideja, kas vēl pedagogu prātos meklē apveidus un risinājumus – tālmācības kā ilgstošas mācību formas piedāvājums. “Šādu programmu licencēt nav tik grūti, turklāt mums tā pat ir bijusi, tikai iepriekš nebija pieprasījuma. Laiki bija citi,” teju ironiski tik neseno mācību darba pagātni komentē M.Ķēniņš. Taču tagad situācija mainījusies visās frontēs. Ir gan potenciālie audzēkņi, kuriem grūti izbraukāt uz mācību iestādi, gan tādi skolas vecuma bērni, kuri patlaban nav iekļāvušies mācību vidē un skolā nespēj integrēties. Turklāt ārkārtējās situācijas iespaidā plašumā izvērsušās tehniskās iespējas, kā arī pašu pedagogu zināšanas un pārliecība par šāda procesa iespējamību. Nekādi saistoši lēmumi gan pagaidām par šādas programmas izveidi nav bijuši, tomēr Nītaures vidusskolas direktors šo variantu atzīmē kā nu jau viegli īstenojamu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *