Raksti

Skolās

Brīvlaiks aizvadīts radoši

Veco neizmest, bet salabot. Jaunpiebalgas bērni un jaunieši brīvlaikā mācās, kā salabot salūzušu velosipēdu.
Foto: no albuma

Šonedēļ skolēni varēja atpūsties no mācībām. Kā to darīt – katra paša ziņā. Citi steidza baudīt ziemas priekus, citi apmeklēja pašvaldību rīkotās aktivitātes.

Jaunpiebalgā brīvlaika nedēļa iesākās ar kino seansu. “Ik­vienam skolēnam kultūras namā bija iespēja skatīties latviešu filmu “Vecā dārza noslēpumi”. Ņemot vērā, ka tā bija pirmā brīvlaika diena un bērniem labpatīk ilgāk pagulēt, seansu rīkojām pēcpusdienā. To apmeklēja 60 skolēni, un šī ir filma, ko iesaku noskatīties tiem, kas to vēl nav redzējuši,” stāsta Jaunpie­balgas kultūras nama vadītāja Egita Zariņa.

Iespēju radoši un aktīvi pavadīt brīvlaiku piedāvāja arī novadā nule atklātais Bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs. Tā vadītāja Agnese Žogota stāsta, ka skolēni labprāt iesaistās piedāvātajos pasākumos: “Rīkojām meistarklases, teātra nodarbības, muzikālās aktivitātes, piedāvājām iespēju darboties ar balto mālu un rīkojām citas interesantas nodarbības. Ik dienu centru apmeklē aptuveni desmit bērni, lielākoties piektās līdz astotās klases audzēkņi.”

Jaunpiebalgā skolas vecuma bērniem ir dažādas iespējas, var nodarboties ar sportu, mācīties Mūzikas un mākslas skolā, bet ne visi to izmanto. Jauniešu centrs ir vieta, kur pavadīt brīvo laiku, izzināt savas prasmes un saprast, kas interesē. “Uz centru turpmāk plānojam regulāri aicināt dažādu profesiju pārstāvjus, kuri iepazīstinātu ar savām ikdienas gaitām dažādās profesijās, jomās. Iespējams, mūsu nodarbības kādam iedos impulsu iesaistīties Mūzikas un mākslas skolā. Mēs nenodrošināsim regulāras, vienveidīgas nodarbes, bet iepazīstināsim ar dažādību, lai jauniešiem būtu iespēja izlemt, ko vēlas mācīties padziļināti,” stāsta A. Žogota, norādot, ka centrs esot arī vieta, kur brīvajā laikā spēlēt galda spēles, skatīties filmas uz lielajiem ekrāniem vai pagatavot gardu maltīti un siltu tēju.

Tā kā brīvlaiks iesākās ar sniegu un salu, daudzviet skolēni izmantoja iespēju arī paslēpot un izbaudīt citus ziemas priekus. Piebalgas pusē ziema vēl saglabājusies, bet cēsnieki jau sagaidījuši, ka sniega sega kļuvusi plāna vai arī tās vairs nav. Tas ierobežojis arī slēpošanas centra “Ža­garkalns” darbību. “Pirms divām trim nedēļām apmeklētāju netrūka. To saistījām ar faktu, ka Igaunijā un Lielbritānijā skolēniem bija brīvlaiks. Ģimenes to pavadīja Latvijā, ieradās arī pie mums. Taču tiem, kas dzīvo Latvijā, nav ierasts darbadienās braukt pa kalnu, tādēļ nolēmām strādāt tikai brīvdienās, bet, ņemot vērā prognozētos laika apstākļus, arī šajās brīvdienās “Žagarkalns” būs slēgts,” stāsta slēpošanas centra pārstāvis Va­dims Kameņevs.

Daudzas ģimenes skolas brīvlaikā ieplāno kopīgu atpūtu. Tāda tradīcija ir Cīruļu ģimenei no Priekuļiem. “Brīvlaiku jau vairākus gadus izmantojam kopā būšanai un jaunu vietu iepazīšanai. Esam bijuši tuvākos un tālākos braucienos. Skolēnu brīvlaikā tūrisma aģentūras piedāvā draudzīgas cenas ceļojumiem, kas paredzēti tieši ģimenēm ar bērniem. Divus gadus bijām Spānijā, pagājušajā gadā izbaudījām nedēļu tepat Latvijā, Kurzemē, bet šajā nedēļā trīs dienas pavadījām Igaunijā. Bērniem skolās ir liela slodze, arī paši ar vīru darbos pagūstam nogurt. Igaunija ir ļoti labs galamērķis, jo ceļš līdz turienei nav ilgs, cenas pieņemamas un bērniem ir daudz izklaides iespēju,” pastāstīja trīs bērnu mamma Inita Cīrule un atzina, ka nav dzirdējusi par kādu īpašu piedāvājumu skolēniem brīvlaikā ne Priekuļos, ne Cēsīs. Taču mamma atzīst, ka jau ikdienā katram bērnam ir savi pulciņi, vecākiem darbs, ģimene satiekas tikai vakaros, tādēļ ir labi brīvlaiku pavadīt kopā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *