Raksti

Skolās

Bērniem izziņas iespējas

Drustu pamatskolas pedagoģes Inga Zariņa un Marija Grīnberga izveidojušas programmu, kuras uzdevums ir skolēniem dot zināšanas par vidi caur praktisku darbošanos. Bērni apmeklēja atkritumu poligonu “Daibe” . “Tā kā Drustu centrā ir šķiroto atkritumu konteineri, tad zināšanas, kā pareizi rīkoties ar sadzīves atkritumiem, skolēniem ir,” uzsver skolotāja Marija Grīnberga. “Ekskursija uz Daibi bērniem parādīja, ka atkritumi var būt arī resursi, ja tos pareizi apsaimnieko.”

Drustu pagasta skolēni bija aicināti skatīt sadzīves atkritumu, kas samesti konteineros, tālāko ceļu. “Tad, lūk, kas notiek ar sašķirotajiem papīra, plastmasas, stikla, metāla atkritumiem, kad tie aizvesti uz poligonu,” brīnījās pusaudži. Skolēni redzēja, kā Daibē darbojas atkritumu šķirošanas līnija, sadalot atkritumus pēc to pārstrādāšanas iespējām. Ekskursijas laikā skolēniem bija ļauts praktiski pārbaudīt skolā gūtās zināšanas par dažādiem atkritumu veidiem. Daibē zināšanas nostiprinājās, lai ikdienā būtu vēl­me sašķirot, pirms izmest dažādas nederīgas lietas, kas sakrājušās sadzīvē.

Daibē skolēni no papīra pagatavoja dāvanu iesaiņojumus, piešķirot papīram otrreizēju pielietojumu.

Iz­glītojošais brauciens bija daļa no vides izglītības programmas pamatskolā. Skolotājas ir apņēmības pilnas arī turpmāk vides izglītībā uzmanību pievērst tam, lai bērni un pusaudži ne tikai klausītos teiktajā, bet varētu praktiski darboties izziņas procesos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *