Raksti

Skolās

Ar pasaku mudina izprast ekonomiku

Prata apvienot. Jaunpiebalgas vidusskolas skolēns Alvis Siliņš parādījis, ka ekonomiskās zinības iederas arī pasakā.
Foto: no albuma

Divi Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni – 7.klases skolniece Laura Pērkone un 6.klases skolnieks Alvis Siliņš – piedalījās “Junior Achievement Latvia” rīkotajā finanšu pratības konkursā “Biznesa pasakas 2022” 5.-9.klašu grupā.

Uz konkursa noslēguma pasākumu uzaicinājumu saņēma Alvis Siliņš, kurš pasakā “Vēlmju nūja” stāstīja par burvi Drako.
“Lai arī jebkuram mūsu skolas audzēknim bija iespēja pieteikties konkursam, piedalīties izvēlējās tikai divi,” pastāsta skolas sociālo zinību un ģeogrāfijas skolotāja Vita Kļaviņa.

“Biznesa pasaka” ir ekonomikas un finanšu pratības izpratnes konkurss pamatskolas skolēniem. “Konkursa mērķis bija mudināt skolēnus apzināties sevi gan kā patērētāju, gan kā nākamo uzņēmēju, lai apgūtās ekonomiskās likumsakarības  spētu pielietot dažādās dzīves situācijās un iekļaut tās pasakas sižetā. Skolēnam būtībā bija jāuzraksta domraksts – pasaka par paša izvēlēto tēmu. Tā kā esam projekta dalībskola, mums ir iespēja iesaistīties šādos konkursos,” teic V.Kļaviņa.

Konkursā nebija vietu sadalījuma, bet žūrijas balvas saņēma visi, kas bija aicināti uz noslēguma pasākumu Latvijas Bankā. Alvim dāvanu sarūpēja žurnāla “Ilustrētā Junioriem” izdevēji – sešu mēnešu abonementu, bet skolotāja V.Kļaviņa balvā saņēma žurnāla “Una” abonementu. Laureātiem tika piedāvāta ekskursija Latvijas Nacionālajā teātri un svētku pusdienas Latvijas Bankā. Sarunas noslēgumā skolotāja piebilst, ka šāda veida konkursos tomēr piedalās neliels skaits skolēnu, jo vairumam pietrūkst pacietības darbam, kur pašam jārada ideja un tā jāīsteno līdz galam.

Konkursa mērķis bija veicināt jaunrades procesu un prasmi izmantot mācībās apgūtos ekonomiskos jēdzienus radošajā darbā. Konkursu rekomendē integrēt pamatskolas sociālo zinību, latviešu valodas un literatūras, sveš­valodu, vizuālās mākslas, darbmācības, informātikas stundās vai fakultatīvu nodarbībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *