Raksti

Jaunieši

Uz smaidu zemi

Kad somas bija sakravātas, sākās jau pazīstamais nemiers pirms tāla ceļa. Un es nojautu – šis ceļojums būs ar kaut ko īpašs. Eiropas izglītības programmas Socrates/ Comenius 1 projekta Tradicionālās mākslas tehnikas sanāksme notika Turcijā. Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolas audzēkne Rasa Ontužāne, es, mākslas skolotājas Maija Apsīte, Sandra Strēle un projekta vadītāja Ulla Logina satikāmies ar Turcijas, Polijas un Itālijas skolu pārstāvjiem.

Kādi ir spilgtākie iespaidi par zemi starp Eiropu un Āziju, tik tuvu Āfrikai? Stambulas lidostā – vesels pūlis smaidīgu sagaidītāju ar plakātiņiem – katras valsts ciemiņam. Denizli esot „neliela pilsētiņa” Turcijas rietumos, bet atgādināja Rīgu. Tur arī pavadījām iespaidu pilno nedēļu. Skolā neskaitāmi daudz laipnu cilvēku, smaidu, ziedu (katru rītu) un dāvaniņu. Arī skolotāja Umuta pārsteigums – mūsu projekta pieminekļa izskatā. EBRU- lietus ūdens, spilgtas krāsas, skaists mākslas darbs, ko veidoja katrs projekta dalībnieks, arī mežģīņu griešana un lakatiņu gatavošana.

Izbaudījām mākslu brīvdabā, bet apkārt bērnu pulciņš skolas formās ar saldumiem kabatās un atzinīgi skatieni no garāmgājējiem. Skolotāji palikuši prātā nevainojamos uzvalkos, militāru stāju, bet ar mīļumu un cieņu pret saviem skolēniem.

Dzīvošana turku ģimenē – tradicionāli ēdieni, kafijas baudīšana, sēžot uz paklāja, dejas vēlās vakara stundās. Izbraukums kalnos – neaptverami veci koki, vēlmju lentīte zarā un rudens Turcijas dabas izpildījumā. Turku tirgus – ļaušanās iepirkšanās azartam, kaulēšanās skolotāja Durmuša pavadībā. Denizli centrs – palmas un sauciens piecas reizes dienā uz lūgšanām – brīdim, kad laiks apstājas. Pamukale – kūpoši silts ūdens, vējš, kas jauc matus, Kleopatras baseins un senās Romas monumenti. Vecmeitu ballīte – es līgavas kārtā, henna plaukstās, dejas, smiekli un dziesmas. Zvaigznes – nemitīga zibspuldžu un kameras uzmanība no turku žurnālista. Visam pa vidu kalni, ielejas, saule un lietus, vējš, miglas virpulis, mākoņi.Turcijā atstāju daļu savas sirds.

Piedāvājam arī citām rajona skolām iesaistīties Eiropas Savienības un Turcijas skolu projektos. Kā tas iespējams, var uzzināt Jaunpiebalgas vidusskolā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *