Raksti

Jaunieši

Laukos būs jauni uzņēmēji

Mācībām atvērti. Jaunieši no dažādiem novadiem mācīsies kļūt par uzņēmējiem laukos.
Foto: Sarmīte Feldmane

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Cēsu nodaļa rīko mācības lauku jauniešiem, kuri iecerējuši nodarboties ar uzņēmējdarbību.
“Nodarbībās apgūs pamatzināšanas par finanšu plūsmu un projektu rakstīšanu, ideju attīstīšanu un to prezentēšanu, tirgus analīzi un mārketingu, kā arī citas uzņēmējdarbības zināšanas,” pastāsta SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Cēsu nodaļas konsultante Zane Zirne un uzsver, ka šādās mācībās bieži rodas idejas, ieceres tiek paplašinātas. Mācības noslēdzot, katram jaunietim būs jāprezentē sava ideja. Tiks arī iegūts apliecinājums par mācībām, tas dos iespēju piedalīties konkursā “Laukiem būt”.

Konsultante Lolita Zariņa atzīst, ka interese par mācībām nav mazāka kā citus gadus, pieteikušies jaunieši no Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Raunas, Priekuļu un Cēsu, kā arī Valmieras puses novadiem.

“Ir ideja, ir zināšanas, ko darīt, bet pietrūkst uzņēmējdarbības prasmes. Lai neapmaldītos, izmantoju iespēju un mācīšos,” pastāsta Liene Skuja no Prieku­ļiem, kur strādā ar lāzertehnoloģijām. Alise Greiziņa ar ģimeni atgriezusies Vecpiebalgā. “Domājam, ar ko nodarboties. Iespējas ir – tūrisms, lauksaimniecība. Arī plāni,” atklāj vecpiebaldziete.

Gunārs Graumanis ir no Bērzaines pagasta. Pabijis ārzemēs, kā pats saka, ieguvis dažādas pieredzes. “Esmu redzējis, ka cilvēki var un nevar, ka iznāk un neiznāk,” saka jaunietis. Viņš nodarbojas ar lauksaimniecību, patlaban visvairāk nepieciešama informācija, kontakti.

Jaunieši iecerējuši gan pārņemt vecāku saimniecības un turpināt viņu iesākto, gan ir tādi, kuri iegādājušies laukos īpašumu un apsver idejas, ko varētu darīt. Daži jau sākuši uzņēmējdarbību un sapratuši, ka pietrūkst zināšanu, lai veiksmīgi pārdotu saražoto.

Vairāki jaunieši atzina, ka šādas mācības paplašinās redzesloku, varēs satikt darīt gribošus vienaudžus, pamēģināt startēt konkursā “Laukiem būt” un iegūt finansējumu idejas īstenošanai.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās, sniedzot iespēju iegūt ar uzņēmējdarbību saistītas zināšanas, apmeklējot intensīvu mācību kursu, un iespēju iegūt naudas balvu, ko var izmantot biznesa idejas īstenošanai, piedaloties jauno uzņēmēju konkursā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *