Raksti

Jaunieši

Laiks visam

Zinoša tajā, ko dara. Nītaures vidusskolas skolniece Sana Brēmane sporto pati, kā arī seko līdzi sporta aktualitātēm pasaulē.
Foto: Madara Ozoliņa

Kaut arī cītīgi jāgatavojas vidusskolas beigu eksāmeniem, Sana Brēmane pagūst arī izkustēties. Sports palīdz sakārtot domas un atpūsties no mācībām.

Nītaures vidusskolas 12. klases skolniece Sana Brēmane atzīst, ka izklaidēm un fiziskām aktivitātēm tagad laika atliekot mazāk – jāgatavojas Žetonu vakaram un vidusskolas noslēguma eksāmeniem. Tomēr par kustībām pavisam aizmirsts netiekot. “Vienmēr esmu spēlējusi volejbolu, bet šobrīd to daru nedaudz retāk. Man patīk sports kopumā – ne tikai pašai darboties, bet arī interesēties, sekot sporta aktualitātēm un tam, kas šajā jomā notiek visā pasaulē,” stāsta Sana, norādot, ka tētis viņu jau bērnībā ieinteresējis nodarboties ar sportu. “Kad biju maza, tētis man mācīja slēpot. Sākumā, kā jau bērns, negribēju to darīt. Bet tētis tik interesanti mani apmācīja, ka radās vēlme turpināt mācīties gan slēpot, gan pievērsties arī citām sportiskām aktivitātēm. Arī interese par motokrosu radās, pateicoties tētim. Šobrīd, kad vien ir laiks, labprāt dodos skatīties Latvijā rīkotās sacensības klātienē,” stāsta Sana.

Jauniete vērtē, ka tieši pēc fizkultūras stundām vai citām sportiskām nodarbībām jūtas mundra. Turklāt sportošana, viņasprāt, esot viens no lietderīgākajiem laika pavadīšanas veidiem. Sana dalās novērojumos:

“Tiem, kuri kustībā bijuši jau kopš bērnības, sports kļūst par dzīvesveidu. Tam nav jābūt profesionālā līmenī, bet būtiskākais ir pašam justies labi. Vērojot jaunāko klašu skolēnus, redzu, ka bērni, kas mācās jaunākajās klasēs, labprāt uzturas ārā, sporto, skrien un izbauda visu, ko vien var darīt svaigā gaisā. Vēlāk aktuāla kļūst spēlīšu spēlēšana telefonos un datoros. Šajā vecumā liela nozīme ir tam, kā sportiskajās aktivitātēs palīdz iesaistīties ģimene. Liela nozīme arī tam, vai tuvākajā apkaimē pieejamas papildu sporta nodarbības. Lielākās pilsētās piedāvājums ir plašs – bērni apmeklē džudo, peldēšanas un citas interesantas nodarbības. Tomēr uzskatu, ka saistošas aktivitātes, kuras veicinātu bērnu un jauniešu darbošanos, iespējams rīkot jebkur, arī pie mums, Nītaurē. Tikai jābūt kādam, kurš to uzsāktu.”

Lai dažādotu ikdienu, Sana kopā ar draugiem mēdz braukt arī uz peldbaseinu Mālpilī. Pel­dēšana esot iecienīta gan vasarā, gan arī ziemā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *