Raksti

Jaunieši

Labi sniegumi konkursā

Vācijas pilsētiņā Burgstadē norisinājies Eiropas Savienības lauksaimniecības skolu organizācijas “Europea International” 2. lauksaimnieku profesionālais konkurss “Agrolympics”. Latvijas komanda ieguva piekto vietu.

Latvijas komandu pārstāvēja Priekuļu tehnikuma audzēkņi Jā­nis Mantiņš, Valdis Ezeriņš, Ralfs Leinasars, Imants Ēvalds Bēr­­ziņš, kas mācās izglītības programmā “Lauksaimniecība”.

Konkursā piedalījās komandas no 16 valstīm, un katrai bija jāveic 18 uzdevumi, piemēram, lop­­­barības un dzīvnieku svara noteik­šana, siena ķīpu celšana, veik­lības brauciens ar traktoru, govs slaukšana un citi. Katra uzdevuma izpildei tika atvēlēts 20 minūšu. Ar komandas panākumiem lepojas Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs: “Kon­kursā startējām pirmo reizi, manuprāt, rezultāti ir ļoti labi. Paši audzēkņi bija cerējuši iekļūt starp desmit labākajiem, tādēļ konkursa rezultāti ir vēl patīkamāki. Turklāt mūsu komanda apsteidza Luksemburgu, kas piedalījās šo sacensību organizēšanā un uzdevumu sagatavošanā.”

Skolas direktors stāsta, ka komanda sacensībām gatavoties sākusi līdz ar jaunā mācība gada sākumu: “To, ka konkursā piedalīsies komanda no mūsu skolas, zinājām jau vasaras vidū. Bet gatavoties sākām vien septembrī. Lie­lu daļu uzdevumu atsūtīja, tos varējām jau izmēģināt. Grūtības konkursā mūsu jauniešiem radās traktoru ar automātisko pār­nesumkārbu vadīšanā, jo tehnikumā ir traktori ar mehānisko pārnesumkārbu. Tā­pat problēmas sagādāja tas, ka pretī bija vācu studenti, kuri neprata angļu valodu, tādēļ nevarēja precīzi izskaidrot veicamos uzdevumus. Vēlos uz­teikt puišu prasmi strādāt komandā, jo visi uzdevumi bija jāveic divatā vai visiem četriem kopā. Ceru, ka šie sasniegumi audzēkņus rosinās iesūtīt motivācijas vēstuli metodiskajai komisijai, kad tiks lemts, kurš brauks stažēties uz Portugāli.”

I.Kupčs konkursu vērtē kā interesantu piedzīvojumu, kurā varēja gūt noderīgu pieredzi. “Mēs dzī­vojām apvidū, kurā nebija nedz televīzijas, nedz interneta. Tā bija kā sporta nometne ar visu no tā izrietošā – trenažieriem, pārgājienu takām un kopīgiem pasākumiem. Visu valstu komandas dzīvoja kopā,” atceras I.Kupčs, kurš ir pārliecināts, ka skola konkursā piedalīsies arī nākamajā reizē.

Pirmās četras vietas konkursā ieguva komandas no Igaunijas, Šveices un divas Vācijas komandas.

Madara Ozoliņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *