Raksti

Jaunieši

Iesvētības – elegances noskaņās

, 2. vidusskolas skolniece

Cēsu 2. vidusskolā 10. klašu uzņemšana draudzīgajā skolas saimē šogad bija organizēta kā iesvētības eleganto kārtā.

Skolā izveidotas piecas 10. klases – divas krievu un trīs latviešu plūsmā. Vakaru ieskandināja 11. klases skolnieces Sandra Birkerte un Liene Logina ar dziesmu ”Svētku diena”. Meitenes bija ieradušās vakartērpos, puiši uzvalkos, arī skolotājām bija vakartērpi. Katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu – klases vizītkarti. Pasākumu vadīja Daiga Ducena, direktores vietniece, Maksims Jakuševs, skolēnu parlamenta priekšsēdētājs, un Ivars Dubkovs, kultūras ministrs.

Satraucošākais vakara gaitā bija 10. klašu skolēnu konkurss ”Mis un Misters Elegance”. Tie, kuri pieteicās konkursā, uzstājās ar priekšnesumu, dziedot, dejojot vai deklamējot dzeju. Skolēni apliecināja, ka viņi ir talantīgi. Reinis Rudzītis ir apdāvināts – raksta dzeju, repu un izpilda paša sacerētu mūziku. Dziesma ”Māmiņ, vai dzirdi?” Kristīnes Baškeres izpildījumā ne vienu vien aizkustināja līdz asarām.

Zālē valdīja brīva, nepiespiesta gaisotne. Publika – 11. un 12. klašu skolēni, skolotāji, vecāki – bija atsaucīga, ar aplausiem un gavilēm atbalstīja to, ko iesvētāmie sniedza. 10. klašu audzinātāji izbaudīja svētku dienu, jo gatavošanās laikā viņiem nebija pienākumu. Visu paveica bērni – izteica idejas un paši tās īstenoja. ”Esmu laimīga, ka liktenis mani savedis kopā ar tādiem bērniem!” sacīja skolotāja Anna Kurme, kurai 10.e ir pirmā audzināmā klase Cēsu 2. vidusskolā.

Pasākuma vakarā labā aura palīdzēja izaugt brīnumkokam – labestības, mīlestības un sapņu simbolam. Katram no iesvētītajiem bija jānoplūc sarkans ābols un jāiedomājas karsta vēlēšanās, ko gribētos sasniegt trīs Cēsu 2. vidusskolas mācību gados.

Kultūras ministrs Ivars Dubkovs par iesvētībām un diskotēku teica: ”Atmosfēra bija draudzīga. Man kā mūziķim bija interesanti sekot līdzi mūzikas dažādībai, jo izvēle bija laba – sniedza baudījumu. Diskotēkā neviens nepārkāpa sabiedriskās kārtības noteikumus. Skolēni apliecināja, ka priecāties, līksmoties un labi atpūsties var, esot skaidrā.”

Paši 10. klašu skolēni atzina, ka iesvētības bijušas zīmīgas. Viņi tās uztvēruši kā oficiālu uzņemšanu pieaugušo dzīvē vidusskolā. Piecas klases jutās kā liela ģimene, krievi un latvieši – vienoti. Runa brīvi plūda abās valodās. Satraukums mijās ar eleganci un priecīgiem mirkļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *