Raksti

Jaunieši

Atšķirīgs un novērtēts

Mērķtiecīgs. Piedaloties "popielās", Nītaures vidusskolas skolnieka Jura Georga Aņisimova mērķis ir vienmēr atšķirties no citiem.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

“Mums ar vispasaules zināmo dziedātāju Lady Gaga ir viena kopīga īpašība – mums patīk būt atšķirīgiem un patīk sajūta, ka neviens nekad nevar zināt, ko no mums var sagaidīt,” stāsta 10. klases skolnieks Juris Georgs Aņisimovs no Nītaures vidusskolas.

Ja skolēni vārdu popiela parasti uztver ar smaidu un iespēju izklaidēties, tad Juris ar šo izklaides veidu pavisam nopietni nodarbojas jau trīs gadus. “Viss sākās pirms vairākiem gadiem. Tikko bija iznācis jauns dziedātājas Lady Gaga singls. Mani iedvesmoja ne tikai viņas dziesma un balss, bet arī tērpi un skatuves horeogrāfija. Viņa bija mans elks. Līdz brīdim, kad skolas biedri mani sāka par to apsmiet. Ļoti ņēmu pie sirds. Pēc stundām devos mājās un iznīcināju visas sakrātās dziedātājas bildes. Tomēr pēc kāda laika, kad atkal bija iznācis Lady Gaga singls, padevos savai vēlmei par šo dziedātāju fanot. Man bija vienalga, ko domā apkārtējie,” stāsta Juris Georgs. Drīz pēc tam nākušas pirmās iespējas piedalīties konkursā – popiela, kur jaunietis, protams, izvēlējies atdarināt savu elku Lady Gaga. Priekšnesumus jaunietis nevienam pirms uzstāšanās neatrāda un kritizēt neļauj. Gatavo­šanās notiek ļoti nopietni un laikus – vairākus mēnešus pirms pasākuma. “Tas ir laikietilpīgs process. Vis­pirms cenšos galvā iztēloties savu priekšnesumu un tad sāku pie tā strādāt – studēju horeogrāfiju, domāju šova elementus, pats gatavoju tērpus. Nereti notiek tā, ka vairāku mēnešu darbu pēdējā brīdī nākas labot un pārveidot, jo prātā ienākusi kāda labāka ideja,” stāsta jaunietis.

Juris Georgs piedalījies popielās un pirmās vietas ieguvis Zaubē, Līgatnē, Skujenē, Nītaurē un citviet, kopumā līdz šim piedaloties astoņos šāda veida konkursos. “Es esmu drosmīgs, neatlaidīgs un pacietīgs. Un tikai ar šīm savām labajām īpašībām iespējams strādāt pie tērpu darināšanas vairākus mēnešus. Tāpat esmu arī mērķtiecīgs, jo zinu, ja kaut ko vēlos, tad to sasniegšu,” stāsta 10. klases skolnieks, kurš nākotnē vēlas kļūt par stilistu. Juris Georgs arī atzīst, ka zobošanos par savu aizraušanos no skolas biedru puses vairs nejūtot, tieši otrādi – pēc konkursiem daudzi nākot klāt, izsakot komplimentus par labi paveiktu darbu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *