Raksti

Jaunieši

Arī ministrija domā par bērnu drošību skolā

Analizējot sociālo problēmu saasināšanos, kuru dēļ bērni un jaunieši jūtas atsvešināti un var radīt draudus pārējiem skolā, Ventspils izglītības iestādēs veikts pētījums, kurā atklājies, ka katrs sestais bērns jūtas atsvešināts no ģimenes. Skolai daļēji jāuzņemas vecāku pienākumi, bet skola to nespēj pilnvērtīgi veikt.

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi savus priekšlikumus ārējai un iekšējai drošībai skolā, ar kuriem pirmie iepazīstināti izglītības pārvalžu vadītāji. Tajā skaitā ir priekšlikums par speciāli mācītu pašvaldības policistu un speciālu dežurantu norīkošanu darbā pie skolām, videokameru ierīkošanu. Bērnudārzos svarīgs drošības noteikums ir ieejas durvju koda atslēgas ierīkošana un vārtu slēgšana. Ministrija iesaka skolās izveidot atbalsta komandu – klases audzinātājus, mediķi, logopēdu, sociālo pedagogu, psihologu, kā arī krīzes intervences komandu no speciālistiem, kuri nav skolu darbinieki, bet spētu ierasties stundas laikā, lai novērstu izraisītās krīzes cēloņus.

Joprojām izglītības sistēmā liela nozīme tiek piešķirta labvēlīgam skolas klimatam. Tas veicina skolēnos drošības izjūtas un mazina atstumtības iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *