Raksti

Dzīves stils

Dzimusi pirmā garspalvainā lamiņa

Amatas novadā, tūrismā mītnē “Rakši” dienas gaismu ieraudzīja lamu meitene Kamilla. Mazuļa piecelšanās kājās prasīja vien pusstundu. Šis ir piektais garspalvainās lamas Dorisas mazulis, kurš dzimis Cēsu rajona atpūtas kompleksā.

Mazā lamiņa ir slaida, desmit kilogramus smaga un ļoti izskatīga. Mazulīte jau nobaudījusi mātes pienu, kas būs neatņemama ēdienreižu sastāvdaļa turpmākos septiņus mēnešus. Jau pēc divām nedēļām lamu meitene sāks mieloties arī ar zāli un sienu.

Tuvākajās dienās „Rakšos” gaidāmas arī kamieļu mātes Fatimas un gvanako pārstāves Rovenas dzemdības. „Kamieļa dzemdībām gatavojamies kopš Jāņiem, bet rādās, ka Fatimai patīk izbaudīt pastiprinātu uzmanību. Interesanti, ka kamieļveidīgie dzīvnieki paši spēj pieregulēt dzemdību laiku aptuveni divu nedēļu periodā – viss atkarīgs no noskaņojuma, laika apstākļiem un citām pašsajūtas niansēm,” skaidro saimnieks Kristaps Blaus, atklājot, ka kamielēns tiek iznēsāts 13 līdz 15 mēnešus.

„Rakšos” pārstāvēti gandrīz visi kamieļveidīgie dzīvnieki – lamas, alpakas, gvanako un divkupru kamieļi. Liene Lote Grizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *