Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa” šodien plkst. 18 atklās mākslinieces Karinē Paronyanc personālizstādi „Divi”. Izstāde mākslas „Galerijā Laipa”, Rīgas ielā 25c, Valmierā, būs apskatāma līdz 2010.gada 15. decembrim.
Es aicinu Jūs pie līksma viesību galda, kas var lūzt no augļu pārpilnības. Bet esiet gatavi uzklausīt garumgaros tostus un tikt ierauti kaislīgas dejas virpulī. Kad būsiet pārsātinājušies un ļāvušies viegla noguruma varai, nāks atelpas brīdis, jo būs pienācis laiks sirsnīgai, nesteidzīgai sarunai pie vīna glāzes. Un tad Jums tiks pasniegta sulīga, kraukšķīga un dievišķīgi vēsa arbūza šķēle, kas atvēsinās sakarsušo ķermeni un prātu. Bet esiet uzmanīgi! Arbūzs ir neparasts auglis. Pēc Freida domām, arbūzs simbolizē sievietes auguma apaļumus, krūtis un gurnus, bet arbūza pārgriešana – dzimumaktu ar vardarbības elementiem, nevainības laupīšanu. Šī dienvidu augļa ēšana esot kaislīga seksa simbols, bet nojaukšanās ar augļa sulu parādot, kā vēlaties bērnu. Tātad esiet uzmanīgi, iekožoties augļa sārtajā mīkstumā.” raksta mākslas zinātnes maģistre Sarmīte Sīle.
Karinē Paronjanc ir Profesora Induļa Zariņa mācību stipendijas galvenās naudas balvas ieguvēja 2007.gadā. Kā atzīst mākslas zinātnes maģistre Sarmīte Sīle: „Ir labi ja māksla ienāk jauni vardi. It sevišķi, ja vārda nesējs ir talantīgs, ar savu, tikai viņam raksturīgu pasaules redzējumu. Un tāda noteikti ir Karinē Paronjanc, kura tikai pirms gada ieguva maģistra grādu glezniecībā. Septiņpadsmit darbu cikls „Dzīres” (maģistra darba vadītājs- profesors, šobrīd arī Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs) nepārprotami parādija-mākslā ienāk gatava, profesionāla māksliniece. Ienāk, lai paliktu šajā pasaulē uz visiem laikiem.”
,,Pēc savas būtības esmu svētku māksliniece. Šo apzīmējumu laikam var attiecināt ne tikai uz glezniecību, bet arī uz dzīvi vispār. Tā nu ir sanācis, ka manā dzīvē viss ir savijies kopā- glezniecība, deja un mūžīgi svētki. Man ir grūti izpausties kādā konkrētā mākslas jomā, jo visa mākslinieka dzīve, manuprāt, ir viena vienīga pašizpausme mākslas vārdā. Bieži man nākas ,,dejot” savas gleznas vai ,,gleznot” savas dejas. Visa mana dzīve ir pakārtota radošiem meklējumiem,” – Karinē Paronjanc.
„Karinē ir īpaša attieksme pret krāsu un ziemeļu zemei neraksturīgs temperaments. Likumsakarīgi. Armēņu un krievu gēni apaugļoti ar mūsu mākslas skolas valodu, devuši lielisku rezultātu.
Spilgti sarkans, zaļš, balts, rozā un zelts, zelts. Bet pamatu pamats ir ornaments. Ornaments ir viens no galvenajiem izteiksmes līdzekļiem. Tas darbojas kā universāls informācijas nesējs- vispārinājums, simbols, maģija, vēsture, tilts no pagātnes uz tagadni. Māksliniece glezno uz apdrukātiem palagiem. To raksts kā mandala, iespēja abstrahēties no realitātes. Uz šāda audekla dzīvo Karinē tēlu pasaule- kaudžu kaudzēs salikti arbūzi- mīlas, kaisles, seksa simbols. Vēderainas, ziediem apgleznotas tējkannas- kā no Kustodijeva bildēm pārnākušas, pasaku ziedi. Pilnasinīgā saldi rūgtā dzīve, kur blakus sadzīvo citrons, asais pipars un arbūzu sēkliņa- atmiņas par saldkaisles brīdi. Šie tēli jau saistās ar jaunās mākslinieces vārdu, bet izstādē “Liktenīgā sieviete” būs īpaši mīļdarbiņi, ievadīs elegantas, mazliet vieglprātīgas, bet tomēr labsirdīgas sievietes pasaulē. Tās būs mozaīkas, asprātīga iepazīšanās ar sievietes tualetes galdiņu.” raksta mākslas zinātnes maģistre Sarmīte Sīle.
Mākslas „Galerijas Laipa” darba laiks darba dienās no plkst. 11 līdz plkst. 18 un sestdienās no plkst. 11 līdz 15, svētdienās – slēgts.
Atbalstītāji: Valmieras pilsētas pašvaldība, SWH Valmieras filiāle, Valmieras Drāmas teātris, Valmieras Tūrisma un informācijas centrs.
Komentāri