Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija uzņem jaunus dalībniekus, kur diplomētas baletdejotājas, horeogrāfes un deju skolotājas Gunas Ezermales vadībā, būs iespēja apgūt un iedzīvināt dažādu vēsturisko periodu dejas, izbaudot seno deju graciozitāti un smalkumu.
Studijas mērķis ir apgūt un iedzīvināt dažādu vēsturisko periodu dejas, lai izprastu, kas bija jāzina un kā jutās senie Cēsu pilsētas iedzīvotāji, kam dejas bija neatņemama svētku sastāvdaļa, kā arī lai bagātinātu mūsu pilsētas svētkus un pasākumus ar krāšņos tērpos tērptiem dejotājiem.
Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija tika dibināta 2010.gada sākumā, apvienojoties vēstures interesentiem, Cēsu pils gidiem un deju kolektīva „Sadancis” dejotājiem. „Seno deju apguvi esam sākuši ar Cēsu pilij un pilsētai tik būtisko laika posmu – 15./16.gadsimta miju, kas uzskatāms par Cēsu „Zelta periodu”. Lai arī dejojam tikai gadu, tomēr jau esam paguvuši parādīt savu māku festivālā „Galantais klavesīns” un Seno deju grupas „Ballare” 10 gadu jubilejā Bauskas pilī,” stāsta viduslaiku programmu vadītāja un deju studijas dalībniece Ieva Kalniņa un uzsver, ka tomēr būtiskāks par uzstāšanos studijai ir prieks apgūt jaunas dejas un skaistās mūzikas pavadībā izdejot jau apgūtās, kas katru nodarbību reizi pārvērš mazā viduslaiku ballē.
Deju studija aicina pievienoties un izbaudīt seno deju graciozitāti un smalkumu!
Pirmā nodarbība notika 13.februārī, bet joprojām tiek gaidīti jauni dalībnieki!
Nākamā nodarbība notiks šodien
plkst. 16 Cēsu Jaunajā pilī. Dejotgribētājiem nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība vai pieredze.
Komentāri