No šodienas līdz 20.martam Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma izstāde “Pēdējais atkusnis”, kas apvienos Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas un keramikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbus, informēja Izstāžu namā.
Izstāde būs iespēja novērtēt dažādās tehnikās un materiālos tapušus darbus, lai šogad vēl pēdējo reizi pirms pavasara iestāšanās, skatītājs ļautos melnbaltās krāsas valdzinājumam.
Šī izstāde ir uzskatāms pierādījums tam, ka tekstilmāksla un keramika spēj papildināt viena otru. Keramika ar savu formu lieliski izceļ tekstila struktūru un otrādi.
Izstāde “Pēdējais atkusnis” vēlreiz ļaus novērtēt tekstilmākslas tradicionālo tehniku pievilcību, kā arī dos ieskatu inovatīvo tehnoloģiju izmantojumā. Tā, piemēram, būs redzami gan klasiski, ar rokas stellēm austi gobelēni, kā arī gobelēni, kuri austi, izmantojot 21.gadsimta tehnoloģiju – mehāniskās stelles (TC1). Izstādē būs apskatāmi arī citās tehnikās radīti darbi – vilnas vēlumi, sietspiedes, kausējumi, kā arī dažas autortehnikas.
Keramikas nodaļas studenti ir pārsvarā iecienījuši savu mākslu atveidot trauslajā porcelānā. Turklāt keramiķi izstādē piedalīsies nevis ar tradicionāli pierasto brūno māla krāsu gammu, bet ar baltiem darbiem, kuri izcelti ar melniem akcentiem.
“Pēdējais atkusnis” ļauj skatītājam iepazīt mākslas un mākslinieku plašo radošo amplitūdu un attīstību, sākot ar pirmo kursu studentiem un beidzot ar pasniedzējiem – profesionāliem māksliniekiem, kuru vārdi un mākslas darbi ir zināmi arī ārpus Latvijas robežām.
Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas un Keramikas nodaļa sadarbībā ar Cēsu Izstāžu namu.
LETA
Komentāri