No Vaives pagasta „Vidusslaviešu” mājām
palikuši vien divi skursteņi. Jau
trīs nedēļas pēc ugunsgrēka mājas saimniece Austra Krastiņa dzīvo līdzās mājas krāsmatām vecā padomju laiku tehniskās palīdzības automašīnā.
Pensionāre pēc ugunsgrēka palika vien
halātiņā, kas nelaimes brīdī bija mugurā: „Lielā šoka mirklī neko no mājas
nepaņēmu
– ne dokumentus, ne tikko saņemto pensiju. Viss sadega.”
Vecajā kravas auto
viņai ielikts matracītis, atvesti daži drēbes gabali un radu sarūpēts šķīvis, dakšiņa, kastrolis un radio. Pašvaldība piešķīrusi 500 latu pabalstu, bet skaidrs, ka par tādu naudu jaunu māju neuzcelsi.
„Prom no savas vietas nekur neiešu. Man te ir iekopts dārziņš, neliela siltumnīca, sunītis un kūtiņā kaziņas.
Te ir manas mājas, lai gan dzīves apstākļi šobrīd
nelutina. Ja kāds man uzdāvinātu vagoniņu, vispār par dzīvi nesūdzētos. Dzīvotu tajā un varbūt ar laiku radi palīdzēs mājiņu atjaunot,” ļoti cer
vaivēniete.
Atceroties tās dienas notikumus, Austras kundze saka: „Šiverējos pa istabu, kad
sāka parādīties spēcīga dūmu smaka. Gāju skatīt, kas tad notiek? Pavēru vienas istabas durvis un
sejā
jau sitās dūmu mutuļi. Skrēju laukā no istabas,
aizmirsu pat telefonu. Pa kalnu augšup steidzos pie kaimiņienes, kura piezvanīja ugunsdzēsējiem. Pagāja ilgāk nekā stunda, kad viņi
Rāmuļos ieradās. Vairāk nebija ko glābt.”
Liene Lote Grizāne
Komentāri