Raunu piepildīja festivāls “Rodam Raunā”. Turpinot tradīciju, kas aizsākās Raunas novadā, tas notika jau 11.reizi. Šovasar sadarbībā ar “Siera ražotni” godā tika celta pasta jeb makaroni.
Amatnieku un mājražotāju tirdziņa īpašajā Gardēžu zonā ar moto “Paēdis cilvēks – laimīgs cilvēks!” ikvienam bija iespēja iepazīt dažādas pastas, kas top siera ražotnē, kā arī nogaršot tos ar dažādām piedevām. “Siera ražotnes” saimnieks Ilmārs Ceriņš kopā ar pavāru, raunēnieti Juri Sapožņikovu – Pētersonu stāstīja par pastām, to gatavošanu. Svētku dalībnieki, kuri vēlējās pagaršot Raunā ražotos makaronus, bija gatavi stāvēt rindā. Bērniem bija sarīkotas dažādas spēles un uzdevumi ar makaroniem.
“Mērķis bija radīt jauku gaisotni, lai tie, kuri atnāk, ir priecīgi un mājās dodas apmierināti. Gatavojām garšīgus makaronu ēdienus, daudzi arī makaronus iegādājās un gatavos mājās. Bija prieks, cik atraisīti jutās cilvēki,” stāsta Ilmārs Ceriņš un atgādina, ka Raunā ir tradīcija katru gadu vērst uzmanību kādam produktam, ko ražo vai audzē vietējie uzņēmēji. Bija pienākusi kārta pastai. “Viss izdevās labāk, nekā domājām. Laikapstākļi mūs nepievīla, bija ļoti laba komanda, lai pasākums varētu notikt,” uzsver I.Ceriņš.
Kā jau svētkos, bija plaša kultūras programma. Piektdienas vakarā vairāki simti raunēniešu un viesu devās uz “Raunas cepli”, lai klausītos Jāņa Lūsēna, Zigfrīda Muktupāvela un Jāņa Strazdiņa koncertu “Satiec Čaku”, kurā skanēja J.Lūsēna dziesmas. “Raunas cepļa” apkārtne, mierīgais vakars radīja īpašu noskaņu. Vēl nākamajā dienā ne viens vien dalījās iespaidos par koncertu un izraudzīto vietu. “Dvēselisks noskaņu koncerts neizstāstāmi iederējās šajā vietā. Pēc koncerta negribējās doties mājās, bet vēl pastaigāties, izbaudīt dabu, vakaru,” iespaidos dalījās Elīna Zariņa.
“Raunas cepļa” saimnieks Edmunds Cinis pastāsta, ka jau pirms pāris gadiem bijusi doma par koncertu cepļa teritorijā. Kad pagasta Kultūras nodaļas vadītāja Linda Vecgaile piedāvājusi, uzņēmējs uzreiz piekritis. “Mēs jau tikai nodrošinājām infrastruktūru un telpas, ainavu un, cik varējām, palīdzējām ar tehnisko pusi,” kautrīgi saka A.Cinis un piebilst, ka apmeklētāji bijuši no Rīgas, arī Latgales, nemaz nerunājot par kaimiņu novadiem. Ne viens vien atzinis, ka “Raunas ceplī” ir pirmoreiz, un bijis pārsteigts par izkopto ainavu, skaistajiem keramikas darbiem, kas te top.
“Pagasta pasākumos vienmēr iesaistāmies, sadarbība ar kultūras pasākumu rīkotājiem izveidojusies laba,” uzsver E.Cinis un atklāj, ka “Raunas ceplis” piedalīsies “Mājas kafejnīcu dienās”, kas Smiltenes novadā notiks augustā.
Sestdien festivālā ikviens varēja izvēlēties kultūrnotikumu, kas interesē vairāk. Klausītāji ātri piepildīja estrādi, lai dzirdētu teātru tenoru koncertu. Savukārt vakarā ar savu zelta repertuāru priecēja Igo, bet svētki noslēdzās ar kārtīgu balli.
“Bija daudz interesanta. Jānis Lūsēns un grupa pirmoreiz ar šo programmu uzstājās brīvā dabā. Edmunds Cinis daudz ieguldīja, lai būtu tāds koncerts. Seniori īpaši priecīgi bija par teātra tenoru koncertu. Savi klausītāji bija Igo. Tā ka katrs varēja izvēlēties kaut ko tieši sev,” stāsta pagasta Kultūras nodaļas vadītāja Linda Vecgaile un, vērtējot festivālu, atzīst, ka Raunā cilvēku bijis ļoti daudz, kaut citos novados un pilsētās notika visdažādākie pasākumi. Parkā bija izvietota karte, katrs apmeklētājs varēja atzīmēt, no kurienes viņš ir. Tā sestdienas vakarā bija raiba – nebija vietas, kur nebūtu pielīmēts kāds aplītis.
Komentāri