No šodienas Kosmosa izziņas centra vadību pārņem Miks Dzenis, lai turpinātu Paula Irbina iesākto, kā arī dotu savu pienesumu.
Pats M. Dzenis to sauc par atgriešanos dzimtajā pilsētā, jo te dzimis, mācījies skolā, tad guvis pieredzi Rīgā un pirms pusotra gada atgriezies, lai sāktu darbu Kosmosa izziņas centrā kā vadošais izglītības programmu satura izstrādes eksperts.
Tajā brīdī arī izlēmis, ka šis būs ceļš atpakaļ uz Cēsīm: “Man bija sajūta, ka darbošanās projektā ir izcils veids, kā likt lietā savu pieredzi no skolotāja gaitām “Iespējamā misijā” un “Skola 2030”, kā nodot to plašākai publikai caur Kosmosa izziņas centru. Atzīšos, biju priecīgs un patīkami pārsteigts par iespēju vadīt centru.”
Nu jau bijušais centra vadītājs P. Irbins norādījis, ka izvēle bijusi saprotama: “Šis pusotrs gads parādīja, ka Miks ir cilvēks, kurš pārliecināts par projekta nozīmīgumu, kurš skaidri saprot, cik šī joma ir perspektīva. Būtiski arī, ka viņš nāk no izglītības jomas, jo Kosmosa izziņas centra darbība lielā mērā saistīta tieši ar izglītību. Viņš ir jaunās paaudzes cilvēks, kurš projektu redz ilgtermiņā.”
M. Dzenis saka, ka šo iespēju uztver kā lielu uzticību viņam: “To jūtu no visas Kosmosa izziņas centra komandas, kas ir lieliska, ļoti spēcīga, un esmu pārliecināts, ka kopā varam paveikt lielas lietas. Šī uzticība man uzliek arī lielu atbildību.”
Arvien tuvāk brīdis, kad ēka tiks nodota ekspluatācijā, tad sāksies ekspozīcijas ierīkošana, kas arī ir apjomīgs darbs. Vadītājs saka, ka tas ir viens no lielajiem uzdevumiem – piepildīt māju ar saturu, kas projekta ietvaros ticis radīts, un iespējami ātrāk nodot to novada un visas Latvijas iedzīvotājiem.
“Neslēpšu, ka ir zināms satraukums, kā viss noslēgsies, kāds būs rezultāts,” saka M. Dzenis. “Labi, ka citi inovāciju centri Latvijā jau sākuši vai tūlīt sāks darbību, varam no viņiem mācīties, ko varbūt mainīt, uzlabot, izstrādājot savu saturu. Inovāciju centri ir lielisks veids, kā Latvijas sabiedrībai parādīt, ka šādas izglītojošas iestādes var būt daļa no mācību procesa skolā.”
Tiklīdz Kosmosa izziņas centra ēka būs nodota ekspluatācijā, projekta komanda uzsāks ekspozīcijas iekārtošanu. Pavasarī ēka tiks atvērta skolām, kas ir primārā auditorija, bet vasarā Kosmosa izziņas centra piedāvāto varēs izmantot ikviens apmeklētājs.
Jautāts, ko pats kā jaunais vadītājs gribētu ienest projektā, M. Dzenis stāsta, ka vēlas parādīt inovāciju centru kā pienesumu izglītības sistēmai: “To, kas šobrīd ielikts pilnveidotajā mācību saturā un pieejā, var īstenot tikai tad, ja skolai ir atbalsts starp visām iesaistītajām pusēm – vecākiem, vietējo sabiedrību, augstākās izglītības institūcijām un citiem partneriem -, un mēs varam būt tie, kas vairo jauniešu interesi par STEM jomu. Uzskatu, ka mums svarīgi nodrošināt iespējami plašāku komunikāciju ar skolām un bērnu vecākiem. Nevis gaidīt, ka pie mums atbrauks, bet ilgtermiņā strādāt ar dažādām auditorijām, lai ikviens būtu ieinteresēts apmeklēt mūsu centru!”
Komentāri