Lai mazinātu tabakas lietošanu bērnu un pusaudžu vidū un veicinātu jauniešu interesi par veselīgu dzīvesveidu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien sāks domu apmaiņas pēcpusdienu ciklu “Brīvs” Latvijas skolās, kura gaitā paredzēts apmeklēt vismaz 10 skolas visā Latvijā.
Kā aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko, pasākumu cikls tiks atklāts šodien, kad domu apmaiņas pēcpusdiena notiks Strenču vidusskolā un Cēsu Valsts ģimnāzijā.
Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu informētību par smēķēšanas negatīvo ietekmi uz kopējo labsajūtu un interesi par veselīgu dzīvesveidu, nostiprinot nesmēķējošo pusaudžu pārliecību to nekad nedarīt un motivējot pusaudžus, kuri smēķē, atbrīvoties no kaitīgā ieraduma, sniedzot arī praktiskus ieteikumus. Pēcpusdienu norisi nodrošinās komanda “Brīvs”, kurā apvienojušies nozares eksperti, speciālisti un pārliecināti nesmēķētāji. Oktobrī un novembrī komanda dosies uz 10 Latvijas skolām, lai ar jauniešiem diskutētu par priekšrocībām, kādas ir dzīvesveidam bez kaitīgiem ieradumiem.
Domu apmaiņas pēcpusdienās ģimenes ārste Ilze Grauze iepazīstinās ar smēķēšanas patieso ietekmi uz augoša organisma attīstību, savukārt Latvijas Atkarības psihologu asociācijas atkarības profilakses speciālistes Kristīne Mozerte un Anete Jansone ar radošu uzdevumu un spēļu palīdzību centīsies parādīt, kas liek jauniešiem sākt smēķēt, kāpēc un kā no tā izvairīties. Pasākumos piedalīsies arī mūziķis un pārliecināts nesmēķētājs Jorans Šteinhauers, kurš ar skolēniem dalīsies savā pieredzē un pārliecībā.
SPKC dati liecina, ka bērnu un pusaudžu smēķētāju īpatsvars Latvijā vēl joprojām ir viens no augstākajiem – 12% jauniešu smēķē katru dienu, no tiem 27% smēķēt sākuši pirms 10 gadu vecuma. Lielākā daļa no smēķējošajiem jauniešiem – 65% – smēķēšanu vēlas atmest. Tieši tāpēc Veselības ministrija un SPKC maijā sāka informatīvo kampaņu “Brīvs”, kuras mērķis ir veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu un popularizēt dzīvi bez tabakas bērnu un jauniešu vidū. Informatīvās kampaņas mērķis ir informēt pusaudžus vecumā no 11 līdz 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem piemēriem, padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu mērķauditorijas acīs un popularizēt dzīvi bez tabakas kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai dzīvē, balstoties uz pozitīviem piemēriem.
LETA
Komentāri