Raksti

Skolās

Vīrusa skartās skolas atsāk darbu pakāpeniski

Izglītības iestādes Vec­piebalgas novadā pie klātienes nodarbībām atgriežas pamazām, visilgāk attālinātajās mācībās paliks Dzērbenē esošās pamatskolas audzēkņi. To pēc 29.oktobrī notikušās pašvaldības administrācijas un izglītības iestāžu vadītāju apspriedes “Druvai” pavēstīja novada domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš. Klātienes mācību process jau pirmdien, 2.novembrī, atsācies Vecpiebalgas vidusskolas 1.-6.klasēs un arī turpat esošajā pirmsskolas izglītības iestādē. 7.-12.klašu audzēkņi, tāpat kā visā valstī, turpinās mācīties attālināti un tiešsaistē līdz pat 15.novembrim. Taurenē esošais bērnudārzs darbu, visticamāk, atsāks 9.novembrī. Saskaņā ar I.Putniņa teikto – ātrāk tas nav iespējams, jo vīrusa ierobežošanas un piesardzības pasākumu dēļ vēl nepietiktu darbaspēka pilnvērtīgai bērnudārza pakalpojuma nodrošināšanai. Savukārt attiecībā uz Dzērbenē esošo Vecpiebalgas pamatskolu lemts visu audzēkņu atkalsatikšanos atlikt uz novembra vidu, kad tiek cerēts uz lielāko bērnu atgriešanos skolas solā arī visās citās izglītības iestādēs.

I.Putniņš arī apstiprināja, ka paš­valdībā runāts par pārtikas paku iespējamo nodrošināšanu. Vēl gan jāapkopo precīzi dati par skolēniem, bet princips šajā atbalstā būšot līdzīgs pavasarī īstenotajam. Pakas, visticamāk, gan taps tikai novembra otrajā nedēļā.

Cēsu 2.pamatskolā, kurā pirms aptuveni divām nedēļām tapa zināms par inficēšanās gadījumu ar “Covid-19”, jaunākie audzēkņi (1.-6.klases) arī vakar, 2.novembrī, atgriezušies skolas solā. Skolas direktore Ija Brammane “Druvai” apliecināja, ka pēc sākotnēji saņemtā infekcijas apstiprinājuma iestādē vairs nav nācis klāt neviens jauns saslimšanas gadījums.

Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola no šīs pirmdienas durvis atkal vērusi pirmo četru klašu audzēkņiem, lemjot 5. un 6.klašu skolēniem attālinātās mācības tomēr pagarināt vēl par nedēļu – līdz 6.novembrim. Visi skolotāji un darbinieki, kuri strādā klātienē, ir veikuši “Covid-19” testus, un rezultāts bijis negatīvs, apliecināts vismazāko skolēnu vecākiem izsūtītajā informācijā.
Atgādināsim, ka pirmais saslimšanas gadījums pilsētas izglītības iestādē (Cēsu Bērzaines pamatskola – attīstības centrs) bija jau oktobra sākumā, plašākas infekcijas izplatības šajā skolā nebija. Vecpiebalgas pusē pirmie saslimšanas gadījumi savukārt tika konstatēti oktobra vidū, un šeit “Covid-19” strauji izplatījās apkaimē, bija ziņas par vairāk nekā 90 inficētajiem novada iedzīvotājiem, tostarp arī vietējā pamatskolā. Nedaudz vēlāk vīrusa klātbūtne tapa zināma vēl trīs Cēsu izglītības iestādēs. Cēsu 4.pirmsskolas izglītības iestāde nupat jau ir atsākusi klātienes darbu, bet 2.pamatskola un Pastariņi vēl pa-gājušo nedēļu strādāja attālināti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *